Koirillakin on melkonen hiilijalanjälki. Näkee kaupungissa , kun.joku.pitää monta isos koiraa. Järkevämpää olisi pitää marsuja, kun ovat kasvissyöjiä.
Monta koiras on liikaa?
3
98
Vastaukset
- Anonyymi
Koiran hiilijalanjälki on silti aina pienempi kuin ihmisen. Jos haluat siis rasittaa luontoa oikein todenteolla, lisäänny.
- Anonyymi
Eniten silmään pistää kettutyttöjen ja muiden ilmastouskovien koirat. Kovin ovat herkkiä neuvomaan muita, miten pitäisi elää, mutta monet heistä pitävät useita koiria, joka on nykyaikaan pelkkää ihmisten turhamaisuutta. - kaupunkikoira kuluttaa minimissään kaksi kakkapussia päivässä ja syö teollisesti valmistettua liharuokaa. Kissoista puhumattakaan!
- Anonyymi
Mutta yhdelläkään ihmisellä, joka lisääntyy tai on jo lisääntynyt, ei ole enää perusteltua oikeutta arvostella muiden ihmisten yksilövalintoja.
Ihminen on suurin saastuttaja ylitse muiden.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4142770Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182234Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1112135- 1091717
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2331526Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861220Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1961175Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1491151Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601053TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201050