Millainen nainen on sporttinen? Pukeutuu sporttisesti? Harrastaa liikuntaa? Vartalo on sporttinen eli vartalosta näkee että urheilee =lihaksia?
Kauniit silmät? Miten? Malli? Muoto? Väri? katse?
Kaunis? Kasvot vai vartalo?Luonne?
seksikäs? Vartalo? Käytös? pukeutuminen?
Kauniit silmät? Miten? Malli? Muoto? Väri? katse?
Kaunis? Kasvot vai vartalo?Luonne?
seksikäs? Vartalo? Käytös? pukeutuminen?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kyllä karkin mässyttäjä / viinin lipittäjä -sohvaperunan ja aktiivisen liikkujan erottaa katukuvasta. Saa olla sopivan pullea mutta ei huonokuntoinen.
Minä lukeudun huonokuntoisiin sairauteni vuoksi. Pysyn myös hoikkana sairauteni vuoksi. Ei sitä tarvitse kelvata kuin sille yhdelle. Toivottavadti keloaan syvempään ja pysyvämpään suhteeseen 😣
Ei riitä pelkkä panosuhde.
Luin jostain, että kovin sporttiset ja urheiluhullut eivät ole kovin seksuaalisia. Tai heidän ei tee mieli seksiä. Urheilu tuo sen hyvän olon tunteen, minkä normaalisti saisi seksistä. Eikä siinä varmaan kauheesti jää aikaakaan peiton heiluttelulle. Eli seksikäs vartalo ei meinaa sitä, että ihminen harrastaisi ylipäätään seksiä. Se on vain silmäniloksi tarkoitettu.
Minäkin luin saman jutun. Tuollaisessa tapauksessa energia ja aika laitetaan mielummin liikuntaan kuin seksiin (ja parisuhteeseen). Kyllä ilman seksiä ja parisuhdettakin voi elää ihan hyvän, mielenkiintoisen ja jopa sisältörikkaan elämän. Tosin ei ole kaikille tarkoitettu. Sitten niitä elämänsisältöjä pitää olla esim. työn, harrastusten ja muiden ihmissuhteiden kautta. Tärkeintä, että löytää itselleen parhaimman tavan elää ja on siihen tyytyväinen.
Jäi aukkoja, muttei sitä täydelliseksi ole tarkoitettukaan. Toisen ketjun aloittaja.
Se oli hyvä aloitus.
Sivusta
Kiitos. Toisen ketjun aloittaja.
Miksi kaipaat jotain mikä ei miellytä sua?
Tolki oli selkeästi silikonit ja varmasti kuvaa muutenki manipuloitu paremmaksi. Ei ihme, että nykyään niin paljon itsetunto_ongelmia, kun kaikkien pitäisi näyttää tuolta kelvatakseen suhteeseen.
Musta kuvan nainen normaalipainoinen silikoneilla. Ei millään muotoa erityisen näköinen, mutta olenkin nainen.
Vartalonsa on huiman seksikäs ja kuuma. 10
Kasvot 7-
Sil oli silarit. Eiks miehet tajuu noin yksinkertasta.
Luulen, että tuon kysymyksen voi ymmärtää kahdella eri tavalla. Sporttinen=liikunnallinen=säännöllisesti liikuntaa harrastava tai liikunnallista elämäntapaa suosiva. Nainen siis ainakin pyrkii harrastamaan liikuntaa riippumatta hänen ulkomuodostaan. Toisaalta usein tuolla tarkoitetaan myös sillä tavalla liikunnallista, että se näkyy kropassa. Ihmiset siis käyttävät tuota termiä kahdella eri tavalla.
ihrakasa sauvakävelyllä? En sanoisi häntä sporttiseksi vaikka kuinka sauvoilla viuhtoisi joka ilta lenkillä
Se+"ihrakasa"+voi+olla+joskus+hoikka,+treenattu,+lihaksikas+ja+vielä+paremmassa+kunnossa+kuin+sinä+-+jopa+fyysisesti+viehättävämpi+kuin+sinä.+Se+"ihrakasakin"+on+nainen+tai+mies.+Jostain+täytyy+aloittaa.+
Sauvakävelystä+tuli+mieleen.+USAssa,+Britanniassa+ja+Suomessa+taitaa+olla+maailman+lihavimmat+ihmiset.+En+ole+varma,+onko+Suomi+enää+maailman+kärkisijoilla.+Muistaakseni+suomalaiset+ovat+kuitenkin+Pohjoismaiden+ja+Euroopan+lihavimpaa+kansaa.+Olisi+ihan+hyvä+panostus+Suomen+valtiolta+lahjoittaa+ne+ilmaiset+kävelysauvat+jokaiseen+kotiin.+Niillä+muuten+pudottaa+15-20%+enemmän+kuin+tavallisella+kävelyllä.+Saman+palveluksen+voisi+tehdä+kansalaisille+USA+ja+Britannia.+Terveysvaikutukset+olisivat+mittavat.+:)
"Vetoketjussasi on aukkoja, kuten farkkujen polvissasi on reikiä?"
Täällä kyllä tyttöset matkustavat innokkaasti lähirannalle, kaikenlaisine varusteineen, joillain on peräti eväitä mukana jäälaukuissaankin. Sitä se melanooma-riippuvaisuus kai teettää.
Miksi taas se katkera jyväskylän aviovaimo poisti naiskauneuden?
eiks muutkaan saa olla nättejä ja kurvikkaan urheilullisia kun eukko ei ite oo?
eiks muut saa ihailla mitän mitä jyväskylän letukka ei oo?
mä oisin halunnu ihailla kerrankin kaunista naista kuvissa eikä mitään pyylevää katkeroa joka pettää palstoilla ja kehuu itteään!!
Vedäpä sinä ittesi hirteen niin loppuu tuo rasittava narina.
Onks meidän pakko ihailla vaan sua jyväskyän varattu pettäjä lumppu??????
älä pakota.. pliiiiisss!!!
Hei älkää viitsikö tuollain kenenkään ulkonäöstä tai olemuksesta kirjoittaa 😣
Kun se että joku ei täytä teidän vastimustasojanne siis ei tarkoita, että hän ei kelpaisi jollekkin toiselle.
Sporttinen ei minusta kuvaa vain ulkomuotoa, vaan elämänasennetta. Kys. ketjun aloittaja vissiin tietää naisen harrastavan jotain liikuntaa säännöllisesti ja näkyyhän se ulkomuodostakin, lihaksista ja siitä miten kantaa itseään, mutta minusta sporttinen ei tarkoita sellaista himo- tai kilpaurheilijaa, joka yrittää tiristää kehostaan viimeisetkin rasvat pois.