Milloin liittymä päälle

kun itse aktivointi, alkaako raksuttaa heti tilattaessa vai kun laittaa simkortin laitteeseen?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Heti tilatessa alkaa tulla normaali liittymän kk maksu. Muut (kuten puhelu, viestikulut) vasta kun liittymän ottaa käyttöön.

Äänestä
  • Selvä,unohdin sanoa nyt mobiilidataliittymä vaihtuu ja siinä pitkä irtisanomisaika vaikka ollut vuosia 31.7 asti uusiliittymä odottaa pankkitunnistusta. Kiitti!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Selvä,unohdin sanoa nyt mobiilidataliittymä vaihtuu ja siinä pitkä irtisanomisaika vaikka ollut vuosia 31.7 asti uusiliittymä odottaa pankkitunnistusta. Kiitti!

    Silloin laskutus kannattaa tarkistaa sopimuksesta että milloin alkaa.

    Äänestä

  • Liittymäsopimus tulee voimaan tilausvahvistuksen toimituspäivämääränä.
    just, saa olla tarkkana näitten kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kun itse aktivointi, alkaako raksuttaa heti tilattaessa vai kun laittaa simkortin laitteeseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu