Kivenlahden vilkasyöelämä

Anonyymi

No, tuota minun kaverini on hyvä puhumaan minut kaikkeen mahdolliseen mukaan, joten niin myös tähänkin.
Hän valaistui niinkin "loistavan" idean saattelemana kuin että menisimme Kivenlahteen.
Hän ylisti kyseistä paikkaa oikein sydämestään asti.
No minähän ajattelin, ettei hän nyt paskaa puhuisi ja liioittelisi asiasta.
Lähdimme sitten tuumasta menoksi ja upotimme matkakortteihimme hieman arvoa, että voimme matkata kyseiseen määränpäähän.
Kelataanpas asiassa nyt tunti eteenpäin, kun saavuimme bussilla Kivenlahteen.
Ajattelimme sitten mennä vähän tutkimaan paikkoja ja mestan meininkiä.
Siellä porukka veteli viimeisillä voimilla alkoholit alas ja porukkaa tanssi kuin viimeistä juhannuspäivää!
Paikka oli kuin saastuneiden zombien valtaama hautausmaa ja paikassa haisi ties mitkä lemut. Paikka näytti synkälle ja ankealle, mutta asukkaat ja muut paikassa viettelevät hengarit toivat Kivenlahden ympäristöön värikkään tunnelman.
No en ymmärrä, miksi vietimme arvokkaan päivämme kyseisessä paikassa, mutta pistän sen kaverini syyksi.
No me meikäläiset olimme siellä yömyöhään, jolloin Kivenlahdessa virtasi "Kiviksen virtaus". Silloin porukka saavutti jonkun erittäin epänormaalin mielentilan, kun alkoivat siellä hihhuloimaan niin että paikka oikein hehkui heidän värikkäästä menosta.
Ei montaa katutolppaa tarvitse valaistakseen paikkaa, kun nämä ihmiset ovat jo itsessään niin "valoista" porukkaa.
Yövierailu loppui lyhyeen, kun tämä Kiviksen paraati päätti lähteä peräämme, kun emme halunneet liittyä kyseiseen pelleparaatiin.
Vierailut Kivenlahdessa loppuivat siihen sitten! Ei enää sinne! Menkää jos haluatte, mutta älkää sanoko etten olisi varoittanut! En suosittele! Oli liian kahjoa ja erikoista menoa minun makuuni. 🤪😵

0

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        37
        8488
      2. Ikuiset kaipaajat

        Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
        Ikävä
        143
        4893
      3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        77
        4713
      4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        8
        3752
      5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

        Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
        Maailman menoa
        80
        3388
      6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        46
        3281
      7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

        Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
        Ikävä
        26
        2804
      8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

        Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
        Yrittäjyys
        32
        2651
      9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        31
        2517
      10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

        Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
        Maailman menoa
        88
        2503
      Aihe