No, tuota minun kaverini on hyvä puhumaan minut kaikkeen mahdolliseen mukaan, joten niin myös tähänkin.
Hän valaistui niinkin "loistavan" idean saattelemana kuin että menisimme Kivenlahteen.
Hän ylisti kyseistä paikkaa oikein sydämestään asti.
No minähän ajattelin, ettei hän nyt paskaa puhuisi ja liioittelisi asiasta.
Lähdimme sitten tuumasta menoksi ja upotimme matkakortteihimme hieman arvoa, että voimme matkata kyseiseen määränpäähän.
Kelataanpas asiassa nyt tunti eteenpäin, kun saavuimme bussilla Kivenlahteen.
Ajattelimme sitten mennä vähän tutkimaan paikkoja ja mestan meininkiä.
Siellä porukka veteli viimeisillä voimilla alkoholit alas ja porukkaa tanssi kuin viimeistä juhannuspäivää!
Paikka oli kuin saastuneiden zombien valtaama hautausmaa ja paikassa haisi ties mitkä lemut. Paikka näytti synkälle ja ankealle, mutta asukkaat ja muut paikassa viettelevät hengarit toivat Kivenlahden ympäristöön värikkään tunnelman.
No en ymmärrä, miksi vietimme arvokkaan päivämme kyseisessä paikassa, mutta pistän sen kaverini syyksi.
No me meikäläiset olimme siellä yömyöhään, jolloin Kivenlahdessa virtasi "Kiviksen virtaus". Silloin porukka saavutti jonkun erittäin epänormaalin mielentilan, kun alkoivat siellä hihhuloimaan niin että paikka oikein hehkui heidän värikkäästä menosta.
Ei montaa katutolppaa tarvitse valaistakseen paikkaa, kun nämä ihmiset ovat jo itsessään niin "valoista" porukkaa.
Yövierailu loppui lyhyeen, kun tämä Kiviksen paraati päätti lähteä peräämme, kun emme halunneet liittyä kyseiseen pelleparaatiin.
Vierailut Kivenlahdessa loppuivat siihen sitten! Ei enää sinne! Menkää jos haluatte, mutta älkää sanoko etten olisi varoittanut! En suosittele! Oli liian kahjoa ja erikoista menoa minun makuuni. 🤪😵
Kivenlahden vilkasyöelämä
Anonyymi
0
144
Luetuimmat keskustelut
- 1791732
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo105705Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207654- 133628
- 51575
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä18549- 37546