No, erehdyin ostamaan kämpän Kivenlahdesta ja kadun ostostani hautaan saakka.
Meikäläinen tuossa pari viikkoa sitten päätyi tulokseen ostaa halpa hyttiasunto Kiviksestä. No huono ideahan se oli, sillä naapurit. Häröilyä, sikailua ja stalkkaamista kellon ympäri. Nämä seuraavat minua oikeen uniin asti!
Kämppäni oli halpa kuin hytti Viking Linella.
Asutusseutuni on kuin painajaislaaksosta. Kaiken maailman kummajaiset lähtevää tallustamaan perään jo ulos astuttua. Lunta heitetään päälle ja ikävää suun soittoa nuorison puolelta.
Känniläiset, paikalliskielessä örkit tai marsilaiset alottavat aikisin aamulla kuorossa örisemisen ja eipä tuosta herätyskellosta sen takia hyötyä ole.
Tuossa päivällä kipaisin kaupassa ja äkkiä takas, kun joku "villi-ihmislauma" päätty navigoitua perääni.
Himaan päästyä ovea alettiin aika raivokkaasti nuijia ja perättömiä nuorisokeskeisiä juttuja kuului oven toiselta puolen.
Siinä sitten joku örkkipoppoo päätti käväistä pimpottelukierroksella rapussani ja vittu se sai meikän mielenterveyden vaakalaudalle. Tota, kun om joutunut kuuntelemaan aamusta yöhön kuulosuojaimet korvissa.
Vittu, jos oot aikeissa tai jopa matkalla tänne Kivikseen niin navigoippas siitä muutama pysäkki pois päin, vaikka kokonainen 180 asteen käännös takaisin päin ja seuraa vähän parempia maisemia! En todellakaan suosittele ellei halua tällaisen sirkusparaatin keskelle koekappaleeksi!
Kivenlahdesta kämppä toi hihhuleita ovelleni
Anonyymi
0
79
Luetuimmat keskustelut
- 781240
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️47940Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?14812- 69802
- 82801
- 149746
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk38719Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80719- 64709
Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19605Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m122605Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k203598- 52559
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail115545- 90518
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet170518Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline118505Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18500YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25466Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65451