Jospa nyt ei arvosteltaisi Porin kauppoja negatiiviseen sävyyn. Kaikilla kaupoilla on ne omat hyvät puolensa. Ja tietysti tarjouksessa olevat tuotteet. Kannattaa seurata mainoksia ja tehdä hyviä ostoksia ja edullisia ostoksia.
Minullakin on nyt tarjouksista ostettuja kahveja 20 pakettia. Silloin kun saa halvalla kannattaa ostaa enemmän. Ongelmana on se että meinaa kaapeista loppua tila, kun on ostanut monia tarjoustuotteita
Minullakin on nyt tarjouksista ostettuja kahveja 20 pakettia. Silloin kun saa halvalla kannattaa ostaa enemmän. Ongelmana on se että meinaa kaapeista loppua tila, kun on ostanut monia tarjoustuotteita
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jospa nyt arvosteltaisiin vaan kauppoja negatiiviseen sävyyn jos siihen on aihetta niin tietävät muutkin asioida muualla jos joku kauppa on surkea ja palvelu ala-arvoista.
Tarjouksia tulee aina uusia.Tyhmä ostaa kaapit täyteen turhaan kun niitä kaikkia ei tule kuitenkaan juotua.
Jospa nyt annettaisiin jokaisen itse päättää mikä on itselle paras kauppa. Nämä trollit täällä ovat sairaiden aivojen tuotantoa siksi että jos on jäänyt näpistelystä kiinni niin tännehän nuo valheet kirjoitetaan.
Toivoo Kauppias itse.
Lääkkeet ja lääkäröinnit (tenavien ja murkkujen top3 listalta keskustelupalstoilla),
Keskustelupalstojen suola, Pori keskusteluissakin
Profiloinnit, keskustelupalstojen hupia lukijoille
terveisinä kauppialle toivottaapi lukijasi
Joku kommentoi, että oliain tyhmä kun oatan kaapit täyteen tarjoustuotteita. Miksen ostaisi, siinä tulee säästöjä. Kahvia on pakettikaupalla ja talouspaperia, Pakasteeseenkin on tullut ostettua tarjoustuotteita ja vaikka mitä jäätelöstä lähtien. Kaikkea ostetaan enemmän kun halvemmalla saa.
Arvostan sellaisia kauppoja, missä saa maistiaisia, kahvitarjoilua ja joskus jopa ilmaista soppaa, jos on jotkut synttärit kaupalla.
Kahvi on rasvainen tuote. Se härskiintyy väärin säilytettynä. Kannattaa uskoa siihen viimeiseen myyntipäivään.
Ei kä härskiinny. Kuvittelet vain. Eikä sitä pidä tuijottaa aina sitä viimeistä myyntipäivää kahvin suhteen. Säilyy se paljon pidempään. Kala ja lihatuotteissa pitää sitä viimeistä käyttöpäivää seurata Kahvi säilyy kuivassa kaapissa pidempään, kala ja liha kylmässä jääkaapissa muutaman päivän.
Eikä kahvissa ole mitään rasvaa, se on kuiva tuote.
Silakatkin säilyy taatusti jääkaapissa vaikka puali vuotta, ei ne sieltä mihinkään lähde.
Minä olen pakastanut tuoreita, perkattuja silakoita tyhjiin jäätelörasioihin. Jäätelörasiaan vetta ja perkatut silakat ja pakastimeen. Kyllä ne siellä muutamankuukauden säilyy. Sitten vaan ottaa ne pakastimesta sulatettavaksi ja paistinpannulle kärisemään. Ihän hyviä niistä tulee.
konsti on kätevä, kiitos muistutuksesta
Muoviämpäri siinä hyvä sisäänheitto tuote.
Mitä sillä muoviämpärillä tekee, jos se on tyhjä. Kyllä noita muoviämpäreitä on melkein joka kodissa. Muoviämpärissä pitää olla sisältöä, joitain tuotteita.
Pelkkää tyhjää muoviämpäriä ei kannata mennä jonottamaan, jos sen saa ilmaiseksi.
Kahvi säilyy pakastettuna vuosia.
Ehei pidä paikkaansa.
Minä ostin Lidlistä valmiita silakkapihvejä.
Ne eivät säilyneet jääkaapissa edes seuraavaan iltaan.
Mitä siitäkin tulisi jos kaiken palautteen kuuluisi olla positiivista
taitaa olla ihan porilaista logiikkaa tuollainen
Usein "korttikaupoissa" ovat hyviä vain sisäänveto hinnoittetut tuotteet,
mainoksissa ISOILLA NUMEROILLA olevat hinnat kun eivät ole edes tarjouksia, vaan asiakasta harhauttamassa muka "tarjous" tyyliin
Kaanaan K-Market ei ole tyhjätaskuille, hinnoista päätellen kaikki tuotteet sisältävät kultaa ja jalokiviä.
Eikö rautakauppojen myyjiä kouluteta ollenkaan, siis aivan surkeeta palvelua, kolmessa rautakaupassa kävin tänään yhdessä sain palvelu siis osaavaa palvelua. K rautaan ei tarvitse enää mennä, kahdentonnin ostokset menetti kauppa tietämättömien myyjien takia.
Myyjien kouluttautumiseen ja käyttäytymiseen pitäisi panostaa, silloin kauppakin kävisi. Asiantuntemus, myyjän positiivinen persoona ja halu palvella asiakasta ja kuuntelemisen taito, silloin kauppa kävisi, eikä parintonnin ostokset menisi sivu suun.