Tåmä Joroisten ja Varkauden rajamailla on ihanan rauhallinen paikka. Ei ole löytänyt häiriköivät tätä.
Kuvansi, rauhallinen alue
22
118
Vastaukset
- Anonyymi
On ihana asia että saa asua rauhallisella alueella.
Olet varmaan onnellinen siitä.
Meillä täällä keskustan tuntumassa on myös hyvä asua.Häiriköt lähialueelta on saatu pois.
Kaunista kesää. - Anonyymi
Ketkä häiriköt. Ainoat häiriköt kaupungissa ovat valtaeliitti ja heidän eri somekanavilla suutasoittavat tuttunsa. Osa jopa narsisteja, jotka pitävät itseään täydellisinä,kaikki heitä kohtaan tuleva negatiivinen palaute estetään.He kyllä saavat räkyttää muista kommentteja ja olemattomia tietoja .Onhan tämä nöhty jo Kaupunkilehden mielipidesivulla.Jossa arvosteltiin kunnallisaloitteita.Entäpä Valtuustoaloite Prisma Taulumäen torille Lehkonen on määrätty valmistelemaan asiaa. Elikkä se maksaa veroeuroja, Ettepä siitä ole räkyttäneet..Aloite kuin on täysin vailla järkeä,kuten on JoutenLahteen ahdettunakin. Uusi Prisma uuden.Uimahallin paikalle ja Uimahalli Joutenlahteen
- Anonyymi
Varmaan "niistä" pojista kyse aloituksessa. Kolunneet joka puolella,onneksi eivät osaa riehua syrjäiseksi luokitelluissa paikoissa. Hyvä niin. Keskustan ja sen ympäristön on jo tuhonneet.
- Anonyymi
Tekö aikuiset ette osaa.Täydellisiä ihmisiä.
- Anonyymi
köyhien työläisten asuinalueita kuvansi ja köpe, köpessä vaan haisee nykyisin paska kun tuli puhdistamo akonlahteen ja se on niille ihan oikein.
- Anonyymi
Kuvansiin on puhdistamolta matkaa vähän yli kilometri.
- Anonyymi
Valkoisella mopolla ja valkoinenkypärä päässä keulii keskellä liikennettä?
Kenenkään lapsi lienee ja missä autokoulussa opetuksensa saanut?- Anonyymi
Juu keulii juu .Viikonloppuna keulii Nekkarissa ja Rammarissa ,välillä käydään tyhjennyksellä vessaostolla.
- Anonyymi
Hyvä niicxn. Kesskustan ja sen ympäcristön on jo tuhonnedet.
- Anonyymi
välillä käydään tyhjennyksellä vessaostolla.
- Anonyymi
. Uusi Prisma uuden.Uimahallin paikalle ja Uimahalli Joutenlahteen
- Anonyymi
Joroinen on rakentamassa uimahallia. Jännä homma että naapurissa se maksaa vain 2 miljoonaa kun Varkaudessa se olis ollut 13 miljoonaa. Antaa heidän ensin rakentaa halli ja tehdään sitten se kuntaliitos niin saadaan halli kaupanpäälle.
- Anonyymi
Jännä,että kyllä joka puolella häiriköitä. Minäkin saanut ihan keskustassa huutelua osakseni,mutta enpä välitä. En edes vastaa. Jatkan matkaa ja unohdan koko tilanteen. Laskin juuri ,että lyhyen ajan sisällä 4 kertaa huudeltu ties mitä. Yleensä jotkut nuoret. Mutta paras vaan,kun ei ole huomaavinaan.
- Anonyymi
Antasit vaan kannikkaa, mieles tekee kuitenkin, vennamolainen persu.
- Anonyymi
Älykäs kommentti. Onko kaikki hyvin?
- Anonyymi
Juu, just sain päiväpillua.
- Anonyymi
Onko edes kauppaa siellä?
- Anonyymi
jaa? no on esmes Primsaa, Cittaria, Sokosta ja Tockmannia!
- Anonyymi
Mikä on Varkaus alueella rauhallinen naapurusto & rauhallinen ympäristö & rauhallinen talo jossa olisi pitkäaikaiselle hyvälle vuokralaiselle kolmio ?
- Anonyymi
Värkhäydessahomo ei oo hyviä vyökralaishia.kusipäähmulkhuja me kaikki ollaan...
- Anonyymi
koirankusettajia liikaa melkein joka asunnossa koira, inhottava elukka
- Anonyymi
sohjo
sokkelo
senan valkonen polkupyörä
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2662335Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151092
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13942Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57841Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.281794Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781