Tåmä Joroisten ja Varkauden rajamailla on ihanan rauhallinen paikka. Ei ole löytänyt häiriköivät tätä.
Kuvansi, rauhallinen alue
22
111
Vastaukset
- Anonyymi
On ihana asia että saa asua rauhallisella alueella.
Olet varmaan onnellinen siitä.
Meillä täällä keskustan tuntumassa on myös hyvä asua.Häiriköt lähialueelta on saatu pois.
Kaunista kesää. - Anonyymi
Ketkä häiriköt. Ainoat häiriköt kaupungissa ovat valtaeliitti ja heidän eri somekanavilla suutasoittavat tuttunsa. Osa jopa narsisteja, jotka pitävät itseään täydellisinä,kaikki heitä kohtaan tuleva negatiivinen palaute estetään.He kyllä saavat räkyttää muista kommentteja ja olemattomia tietoja .Onhan tämä nöhty jo Kaupunkilehden mielipidesivulla.Jossa arvosteltiin kunnallisaloitteita.Entäpä Valtuustoaloite Prisma Taulumäen torille Lehkonen on määrätty valmistelemaan asiaa. Elikkä se maksaa veroeuroja, Ettepä siitä ole räkyttäneet..Aloite kuin on täysin vailla järkeä,kuten on JoutenLahteen ahdettunakin. Uusi Prisma uuden.Uimahallin paikalle ja Uimahalli Joutenlahteen
- Anonyymi
Varmaan "niistä" pojista kyse aloituksessa. Kolunneet joka puolella,onneksi eivät osaa riehua syrjäiseksi luokitelluissa paikoissa. Hyvä niin. Keskustan ja sen ympäristön on jo tuhonneet.
- Anonyymi
Tekö aikuiset ette osaa.Täydellisiä ihmisiä.
- Anonyymi
köyhien työläisten asuinalueita kuvansi ja köpe, köpessä vaan haisee nykyisin paska kun tuli puhdistamo akonlahteen ja se on niille ihan oikein.
- Anonyymi
Kuvansiin on puhdistamolta matkaa vähän yli kilometri.
- Anonyymi
Valkoisella mopolla ja valkoinenkypärä päässä keulii keskellä liikennettä?
Kenenkään lapsi lienee ja missä autokoulussa opetuksensa saanut?- Anonyymi
Juu keulii juu .Viikonloppuna keulii Nekkarissa ja Rammarissa ,välillä käydään tyhjennyksellä vessaostolla.
- Anonyymi
Hyvä niicxn. Kesskustan ja sen ympäcristön on jo tuhonnedet.
- Anonyymi
välillä käydään tyhjennyksellä vessaostolla.
- Anonyymi
. Uusi Prisma uuden.Uimahallin paikalle ja Uimahalli Joutenlahteen
- Anonyymi
Joroinen on rakentamassa uimahallia. Jännä homma että naapurissa se maksaa vain 2 miljoonaa kun Varkaudessa se olis ollut 13 miljoonaa. Antaa heidän ensin rakentaa halli ja tehdään sitten se kuntaliitos niin saadaan halli kaupanpäälle.
- Anonyymi
Jännä,että kyllä joka puolella häiriköitä. Minäkin saanut ihan keskustassa huutelua osakseni,mutta enpä välitä. En edes vastaa. Jatkan matkaa ja unohdan koko tilanteen. Laskin juuri ,että lyhyen ajan sisällä 4 kertaa huudeltu ties mitä. Yleensä jotkut nuoret. Mutta paras vaan,kun ei ole huomaavinaan.
- Anonyymi
Antasit vaan kannikkaa, mieles tekee kuitenkin, vennamolainen persu.
- Anonyymi
Älykäs kommentti. Onko kaikki hyvin?
- Anonyymi
Juu, just sain päiväpillua.
- Anonyymi
Onko edes kauppaa siellä?
- Anonyymi
jaa? no on esmes Primsaa, Cittaria, Sokosta ja Tockmannia!
- Anonyymi
Mikä on Varkaus alueella rauhallinen naapurusto & rauhallinen ympäristö & rauhallinen talo jossa olisi pitkäaikaiselle hyvälle vuokralaiselle kolmio ?
- Anonyymi
Värkhäydessahomo ei oo hyviä vyökralaishia.kusipäähmulkhuja me kaikki ollaan...
- Anonyymi
koirankusettajia liikaa melkein joka asunnossa koira, inhottava elukka
- Anonyymi
sohjo
sokkelo
senan valkonen polkupyörä
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438375Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067566Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255789Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035678Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214852Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472700Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632529Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81515Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71474Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2241394