Yes! Martin oli ikäryhmänsä kuudes Iron Man -kisassa. Nyt viimeistään pitää lopettaa juorujutut Martinan heikosta menestyksestä. Mm Nanna Karalahti ja sadat muut hurraavat kirjoitetaan Ilta-Sanomissa.
Hurraahuutoa Iron Man Martinalle!
https://www.is.fi/viihde/art-2000006152265.html
Hurraahuutoa Iron Man Martinalle!
https://www.is.fi/viihde/art-2000006152265.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kova veto oli! Ihmettelen, että miksei kukaan palstan nettiherjaajista tule rehellisesti myöntämään olleensa väärässä ja toivottamaan Martinalle onnea?
Alex Stubb veti koko triathlonin aikaan 9h55m ministerinä. Martina on vuosia valmistautunut täysipäiväisesti ja vetäsi duatlonin 2h20min heikommin kuin Stubb kymmenen vuotta nuorempana. Martinan oli harrastajasarjassa ammattilaisena. Kilpailun voittaneelle naiselle hän hävisi neljä tuntia.
Hyvä varmaankin mutta eihän se että osallistuu ironmankisaan ilman yhtä osuutta tarkoita että voit tituleerata itseäsi Ironmaniksi???
Ironman kisaan kuuluu kolme osuutta ja oli todella sääli ettei Martina nyt päässyt kokeilemaan miltä koko kisa olisi tuntunut.
Rankempi se olisi ollut se on varma!
Ei voi kehua, koska ei ole Ironman. Uinti jäi välistä. Aika oli duathlonista surkea täysipäiväiselle urheilijalle. Kannattais varmaan jättää puhelin pois kourasta (instaan kuvaamiset) noilta hiton 4km hinkutus lenkeiltään ja alkaa paiskia hommia niin tulostakin vois tulla! Stubbi on siitä hyvä esimerkki ja hienosti pärjäs!
Amatöörit etenee kuin etanat tuollasilla ajoilla mitä Martina veti. Eikä edes uinti ollut mukana.
Loistavaa! Kisassa oli kuitenkin 7 osallistujaa Martinan ryhmässä 35-99 vuotiaat naiset.