Moi, syksyllä lito 1200mg ketipinor 800mg. Kevään aikana tiputin ketipinorin 200mg:n. Sen kuin lihoi ja liikuntaa ei sitten millään. Juhannuksena tein päätöksen kaikki pois kerrasta, kun on 2 vkoa kesälomaa..jännä nähdä mitä tästä tulee, nyt lievää nukahtamisvaikeutta toistaiseksi. 40v tulee täyteen, niin nyt on aika taas elää, vaikka tulisi hypomaniaa, ni elämä on laiffii! Painookin pitäisi tipauttaa reippaasti, niin siinä lisävirta tarpeen..kattellaan, miten menee
2-suuntainen, tyyppi 1. Tropit pois!
16
230
Vastaukset
- Anonyymi
Kiva:) Kerro sitten miten menee. Minulla on yksi ystävä, jolla on ainakin Lito ja lisäksi joku muu. Haluaisi lopettaa muttei uskalla.
Ole kuitenkin varovainen. Tuo tahti kuulostaa liian nopealta. Itselläni ei ole kokemusta mutta asiantuntijoiden ja vierottautujien ohjeethan ovat yleensä että 10 prosentin pienennys kerrallaan, ja sillä useampi kuukausi... Jos lääkäri antaa ohjeita, ne ovat yleensä liian nopeaan tahtiin, kun ei heitä kouluteta auttamaan lääkkeiden lopetuksessa vaan niiden aloittamisesa. - Anonyymi
Jees, katotaan miten menee..
- Anonyymi
40 v, jee! Edelleen yöheräilyä. Eilen vähän päänsärkyä. Toistaseks päätös pitää..
Yöllä kevyttä unta, päätös pitää. Hommasin melatoniiniä avuks. Kyllä tästä hyvä tulee
- Anonyymi
Tsemppiä !
1. vastaaja Töissä takaisin, lomat lusittu. Duunit tuntuu helpoilta kun mikä, ja vähäsen tylsää.. olo alkaa oleen parempi ja jotenkin selkeämpi. Aikaisin olen herännyt, mutta yö saatu nukuttua. Jos sitä saisi vielä kevyttä treeniä kylkeen. Töissä Spotify päällä ja maustetytöt radio, suosittelen :-) mäykki
- Anonyymi
Lääkitys Ketipinor 100mg.
Aamu 100mg.
Päivä 100mg.
Ilta 300mg.
Nyt olen saanut pois päivälääkkeen ja illasta pois 100mg. - Anonyymi
Lekuri sanoi kaksisuuntaiseksi sitä, että kun arveli lääkärin tekevän taas jotain idioottimaista osastolla ja äänekkäästi ilmoitti, että tämä hoito loppuu nyt. Mikäs sitten uuvuttaa? No TSe se ei ole... Taisin tuossa aamupäivällä kävellä sen luukun ohi kun kaipaavat puhelinsoittoa. Voiko ihminen uupua siihen, että koko ajan samalla kun pihistelee menoista, niin joku jankuttaa vieressä ja samalla pihistely muuttuu stressi kulutukseksi ja että joskus edes kerran kuussa haluaa mennä 50km päähän syömään noutopöytään. Se on taas turhaa kulutusta toisen mielestä. Voi video! Unohdin omat ohjeet. Ohje oli, että jos tuota sontaa jää kuuntelemaan, niin sitä saa kuunnella loppuikänsä.
Hyvin kulkee, nyt ruokavalio kunnossa ja ohjattu treeni PT:n kanssa aloitettu. Unta semmonen 7-8h yössä l. Ihan optimi. Pikku hiljaa alkaa virkistyyn..semmonen 15v mennyt hukkaan, mutta nyt alko uusi elämä.
T. Mäykki- Anonyymi
Mäykki... Olisi kiva kuulla miten nyt useamman kuukauden jälkeen menee?
- Anonyymi
Ei siinä mitään, että lopettaa lääkkeet, se on jokaisen oma päätös. Mutta itse tekisin sen hitaasti vähentämällä. En yhtään ihmettele, että jollakin nuppi sekoaa tai tulee levoton olo, kun nopeasti vaan jätetään lääkkeet kertaheitosta. Siispä, vähennys kannattaa.
- Anonyymi
Mäykki... Olisi kiva kun nyt ilmoittelisit miten menee. Onnistuiko elämä ilman lääkkeitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mäykki... Olisi kiva kun nyt ilmoittelisit miten menee. Onnistuiko elämä ilman lääkkeitä.
Maykki oletko pärjännyt ilman lääkkeitä niin ettei vauhti tai masennus ole pukannut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maykki oletko pärjännyt ilman lääkkeitä niin ettei vauhti tai masennus ole pukannut?
Aika outoa ettei oo mitään kirjoittanut ja edes yhtään kertonut, miten menee. Olikohan se maniaa kuitenkin toi alkuinto ja lopahti sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika outoa ettei oo mitään kirjoittanut ja edes yhtään kertonut, miten menee. Olikohan se maniaa kuitenkin toi alkuinto ja lopahti sitten.
Niin minäkin aattelin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979