Pitäisi vierailla eli veneillä Saimaallakin kun kanavan kautta sinne pääsee. Joskus aikaisemmin Saimaalla sai vierailla muiden pursiseurojen retkisatamissa (oma vene on seuran alusrekisterissä ja katsastettu). Vieläkö on näin ja millaisia vinkkejä ja neuvoja annatte tähän aiheeseen.
Saimaan venekerhojen retkisatamat
Anonyymi
3
165
Vastaukset
- Anonyymi
Satamat ovat pääsääntöisesti yhteiskäytössä heille, jotka ovat lunastaneet ko. avaimen. Ei siellä kuitenkaan köysiä tulla katkomaan, niin kuin meren puolella.
Hyviä satamia siellä on riittävästi ilman seurasatamiakin.
veneilysaimaa.com- Anonyymi
Ei meiltä köyhiä katsottu, poistumaan kylläkin käskettiin.
- Anonyymi
Köysiä katkottu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135