2000 TC

Ammattilaiset kertokaa moniko sylinterinen fiat 2000 tc on? Vähän ristiriitasta tietoa niitten määrästä oon kuullu ja koskaan en oo kyseistä myllyä nähny. Paljon siinä on potkua?
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nelisylinterinen. 115 heppaahan siitä irtosi ainakin 131 Racing Mirafiorissa. Mutta eikös Ritmo 130TC Abarthissa ole sama mylly ja hepoja 130?

Äänestä
  • kyllähän siinä periaatteessa sama moottori on mutta on niissä paljon erojakin mm: sytsä, kaasutin,(130TC:ssä tuplat) nokat, vauhtipyörä,ym

    Äänestä

  • fiude kirjoitti:

    kyllähän siinä periaatteessa sama moottori on mutta on niissä paljon erojakin mm: sytsä, kaasutin,(130TC:ssä tuplat) nokat, vauhtipyörä,ym

    suurin ero on norm. ja 130tc koneen kannessa ja puristuksissa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukka kirjoitti:

Ammattilaiset kertokaa moniko sylinterinen fiat 2000 tc on? Vähän ristiriitasta tietoa niitten määrästä oon kuullu ja koskaan en oo kyseistä myllyä nähny. Paljon siinä on potkua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu