Kyl mie tiiän, olkaa muut hilijaa

Anonyymi

Mie oon nähnynnä tään yhen toimintaa jo pitkään. Kuuleksiee, pöhkökiljun ja viinanmyyjä sielä panttailet niitä pankkikortteja. Tupakkiakin myy alvaariinsa sukulaisesi. Mie tiiän kun ostat siltä peelolta suoraa takakontista Lehtomäjessä vaikka kuinka monta, monta silmäparrii kattomassa mitä touhuat. Laitat renkaan sissään 14 kartonkia ja senku tuopi vaan. Niin ootta kehunu. Käräyttää pittää tuommonen salakuljettaja. Sitte kun teillä yhellä on se pyssy ja kaikkien pitäs peljätä. Vilauttelit sitäkkii yks kaunis päevä minu veljelle paarissa. Tiiäkkönä mitä. Minulla on vain yksi viesti teittille koko sakille, häipykää koko paska sakki. Koko Kouvolasta.

2

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tullille vaan ilmoitus nimettömänä, mistä vitusta me saisi tuosta tietää kun käry käy.

      • Anonyymi

        Mie tiiä mittään ainakaan ja tartte tietää. Nuita humekäryjä käy tämän tästää. Mutta ei ole lestin heittäjää ja tupakainmyyjää näkynnä rosiksen ilimotustaulul. Arvaappa kuga ois kun tietää näist naisistakii. Hammeen helemat paukkuu vain kun ruokatavarain hävikkii alakaa olla. Kiinni jääpi kaikenaikaa eukkokin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 54
      713
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      41
      684
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      644
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe