Lidl Pansioon

Ville Tavio lupasi hoitaa asian ennen eduskuntavaaleja.
Nyt se sama Tavio esittää eläkkeitten indeksileikkausta pois.
Seuratkaa, mitä mies saa aikaan , taitaa olla AIKA VÄHÄISTÄ.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Persut eivät muuksi muutu, oli siellä kuka tahansa johdossa, sama koskee muitakin puolueita. Muistakaa puolueiden ideologia ja persuillahan ei ole edes ideologiaa kun ovat populisteja kuten kansallissosialistit eli natsitkin aikoinaan.

Sama mikä voidaan tehdä pakolaisille voidaan tehdä myös teille kun nämä kusettajat saavat vaatimuksiaan läpi.

Äänestä

Huoneiston löytäminen, luvat ja työläisten palkkaaminen vievät aikana. Lidl tulee varmasti, kuten Ville Tavio lupaa. Hän ei petä pansiolaisia.

Äänestä

Eiköhän Ville sen lupaamansa Lidlin pansiolaisille järjestä. vai ehtiikö tulemaan täysin kaljuksi ennen

Äänestä
  • Lidlin pääkonttoria eivät erilaiset taviot ja tampiot kiinnosta pätkänkään vertaa. Sellaisilla ei ole mitään vaikutusta yrityksen liiketoimintapäätöksiin.

    Äänestä

Ville Tavio ei ole tampio.

Hän ei luvannut perättömiä vaan oli tietenkin yhteydessä Lidlin Suomen johtoon ennen lupaustaan. Tavio oli selvittänyt asukasmäärän, liikenteen, muut liikkeet jne, jotta kauppa kannatti perustaa.

Tavio ei siis ole tyhjänpuhuja. Odottakaa rauhassa.

Äänestä

Minäkin uskon että Tavio hoitaa Lidlin meille, Olavilta jäi kesken tietystä syystä,
Sanoo Waltteri.

Äänestä

Tällä Lidl-jutulla on hauska historia.
Eräs Waltterin pansiolainen kaveri valitti, että pyörästä on takakumi puhki , siksi on raskasta roudata kaljaa kun Lidl on kaukana.
Waltterihan oli Olavi Mäenpään monien puolueiden puolesihteeri ja siksi tämä Pansion Lidl tuli mukaan Mäenpään vaalilupauksiin.
Mäenpää kuoli yllättäen ja Lidl-juttu jäi siihen.
Tyrkky-Tavio otti tämän Lidl jutun ohjelmaansa, pelkästään senvuoksi, että hän saisi muutama sata Mäenpään kannattajan äänet itselleen.
Ei tämä Lidl ole Taviolle tärkeä asia,, seuraava tavoite on päästä Rysselin herraksi Hakkaraisen tilalle

Äänestä

Juu, jää Lidl tulematta Pansioon.
Vaalit on ohi, Tavio on unohtanut vaalilupauksensa.
ja se Waltteri on pelkkä pelle.

Äänestä

Mitä Tavio kuvittelee itsestään.
Lidl Pansioon ?

Äänestä

unohtakaa juttu, ne oli Tampion vaalilupauksia vaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ville Tavio lupasi hoitaa asian ennen eduskuntavaaleja.
Nyt se sama Tavio esittää eläkkeitten indeksileikkausta pois.
Seuratkaa, mitä mies saa aikaan , taitaa olla AIKA VÄHÄISTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu