Olen ihastunut varattuun mieheen. Hän on yksi ihminen kaveripiiristäni. Ei mikään läheinen, mutta törmäämme yhteisten tuttujen takia silloin tällöin.
Tämä mies on viestittänyt minulle useaan otteeseen kiinnostustaan (vai ovatko pitkät katseet, salaperäiset hymyt ja luokseni tekosyillä hakeutuminen vain ystävyyttä?). Näin hän käyttäytyy silloin, kun tyttöystävä ei ole paikalla.
Mutta aina välillä hän ottaa tyttöystävänsä mukaan ja tekee kaikille oikein selväksi, kenen kanssa on. On ärsyttävää katsoa, kuinka ihastukseni ja tyttö limailevat baarien perukoilla ja muutenkin käyttäytyvät kuin umpirakastunut pari. Silti niinäkin hetkinä kun ihastukseni näyttää olevan täysin uppoutunut tyttöystäväänsä, hän välillä vilkaisee minua.
Millaista käytöstä tämä oikein on? Kenet hän oikein haluaa? Tiedän että minun pitäisi unohtaa tämä varattu mies, mutta en pysty siihen. Olen yrittänyt baarissa tutustua muihin, mutta muut miehet eivät yksinkertaisesti kiinnosta, vaikka olisivat kuinka mukavia.
Miksi leikit
4
1170
Vastaukset 4
- petetty
lopeta heti tuo peli.. Miehet ovat miehiä.. minulle tehtiin paskamaiset temput. mun paras ystävä lähti samaan peliin mun oman miehen kanssa.. ja tiedän ettei se kyllä tunnu naisesta kovin hyvältä.. menetin siinä parhaan ystävän ja rakastamani miehen..
kun annat toisen leikkiä tunteillasi. Tämä "pelimies" todellakin osaa nauttia siitä, kun läähätät rähmälläsi hänen jaloissaan...
- sissi
olisiko myös hän sinuun ihastunut kun noin toimii? Onko teillä ollut muutakin säpinää kuin vain katseita? Jos teillä on ollut muutakin niin hän saattaa käyttää sinua hyväkseen jos oma suhteensa on tällä hetkellä hieman viilentynyt ja palaa taas takaisin kun saa uutta potkua sinun kauttasi suhteeseensa. Sinuna unohtaisin tämän miehen ja keskittyisin vapaisiin uroksiin.
- kattelet
varattuja. Sitä kun luullaan olevansa jotain niin spesiaalia, että kaikki sut haluaa.Näihän sitä usein tapahtuu. Miehillä on "ihana" puoliso, ja todellisuudessa niillä menee "ihan hyvin" ja ukko jopa palvoo sitä. MUTTA, jos huomaa että jokin idiootti typy on kiinnostunut...niin kivahan sitä olis välillä käydä vieraissa...jännityksen vuoksi. Ja voihan noille eukoille kertoa vähän "legendaa", et miten huonosti meillä menee ja plaa plaa plaa. Miks eukot ei IKINÄ OPI! Järki päähän ja HETI!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052500Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss4611453- 831234
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö2581140- 57832
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65736- 33667
- 46664
- 45649
- 88617