Nyt kaipaan mielipiteitä ikävään juttuun. Kun käy ilmi, että mies on pettänyt yli vuoden, huijannut rahaa ja vaarantanut mun terveyden seksitautien mahdollisuudella niin mitkä on mun oikeudet? Kaikki on hankittu mun nimissä, sillä ketkulla ei yllättäen ole luottotietoja, ajelee naikkosten luo mun nimissä olevalla autolla eikä oo haitannu, vaikka olen elättänyt hänen lasta. Eli voinko alkaa perimään omiani esim oikeusteitse? Ei olla oltu naimisissa.
Mielipiteitä?
3
147
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmi on siis käynyt jälleen tuo rakkauden sokeus.
Ja ne ilmi tulleet "naikkoset"..Ai ai ai nene vasta onkin sitten sellaisia samanlaisia kuin sellaiset "miekkosetkin" nykyaikana.
Monessa aidossakaan liitossa se perheen aikuinen ei välttämättä tiedä missä se perheen peruspilari päivisin autollaan pyörii...
Sokean rakkauden mahdollisesti aiheuttamaa lompsan, sytämmen tahi muun kirvelyä ei valitettavasti voi periä takaisin oikeusteitse, vaan sen voi ainoastaan alas- ja uloskirjata menetetyksi, olleeksi ja menneeksi.
Antibioottinen pariviikkoinen helpottaa sen muun kirvelyyn. Sytän se vaan itkeeköön verta sokeudesta näkeväksi jälleen toipuakseen ja omasta lompsasta kannattaa pitää jatkossa uuden sokeuden kohdalle tullessa lujemmin kiinni.
Anna siis artistin maksaa.- Anonyymi
Hoohhohhoo !
No sitä ollahan sitten sellaasii yhtäkkisen uurelleen ja silimättömästi toisihinsa rakastuneeta aitoliittolaisii. Kaupundilla rundaalemassa autollansa.
Notta niin ollahan rakastuneeta ku nuaret ikkäänsä.-)
- Anonyymi
sormettaminen autaa ensihätään sitten vaan radalle uutta hakemaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254935Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2094701Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133640Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill231428- 1851191