Nyt kaipaan mielipiteitä ikävään juttuun. Kun käy ilmi, että mies on pettänyt yli vuoden, huijannut rahaa ja vaarantanut mun terveyden seksitautien mahdollisuudella niin mitkä on mun oikeudet? Kaikki on hankittu mun nimissä, sillä ketkulla ei yllättäen ole luottotietoja, ajelee naikkosten luo mun nimissä olevalla autolla eikä oo haitannu, vaikka olen elättänyt hänen lasta. Eli voinko alkaa perimään omiani esim oikeusteitse? Ei olla oltu naimisissa.
Mielipiteitä?
3
156
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmi on siis käynyt jälleen tuo rakkauden sokeus.
Ja ne ilmi tulleet "naikkoset"..Ai ai ai nene vasta onkin sitten sellaisia samanlaisia kuin sellaiset "miekkosetkin" nykyaikana.
Monessa aidossakaan liitossa se perheen aikuinen ei välttämättä tiedä missä se perheen peruspilari päivisin autollaan pyörii...
Sokean rakkauden mahdollisesti aiheuttamaa lompsan, sytämmen tahi muun kirvelyä ei valitettavasti voi periä takaisin oikeusteitse, vaan sen voi ainoastaan alas- ja uloskirjata menetetyksi, olleeksi ja menneeksi.
Antibioottinen pariviikkoinen helpottaa sen muun kirvelyyn. Sytän se vaan itkeeköön verta sokeudesta näkeväksi jälleen toipuakseen ja omasta lompsasta kannattaa pitää jatkossa uuden sokeuden kohdalle tullessa lujemmin kiinni.
Anna siis artistin maksaa.- Anonyymi
Hoohhohhoo !
No sitä ollahan sitten sellaasii yhtäkkisen uurelleen ja silimättömästi toisihinsa rakastuneeta aitoliittolaisii. Kaupundilla rundaalemassa autollansa.
Notta niin ollahan rakastuneeta ku nuaret ikkäänsä.-)
- Anonyymi
sormettaminen autaa ensihätään sitten vaan radalle uutta hakemaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1447228Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265025L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694462TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153533Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242331Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3391911Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241796Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91639- 681517
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581468