... nousee rikkaiden alueilla ja vastaavasti laskee ruparien alueella !
Jallittajat tietävät tämän mekanismin mutta eivät halua puhua siitä selkosuomeksi. Se on sitä valehtelua, jonka "hyötysuhteesta" nykyään on alettu hieman julkisemmin puhua !
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/asuntojen-arvo-putoaa-nyt-vakirikkaissa-kehyskunnissa-katso-taulukosta-miten-vanhojen-kerrostaloasuntojen-hinnat-kehittyivat-eri-puolella-suomea/cea1836e-cfa0-49c4-af5c-28187d0ca400
Erityisesti tämä kehitys kärjistyy OKT-kaupassa, missa ruparit ovat tippuneet joissakin kaupungeissa täysin pelistä vekka ja tämän jälkeen jallittajat kertovat, että hinnat nousevat edelleen....
eli näin Helsingissä, missä matti ja maijja on pudotettu OKT-pelistä jo vuosikymmen sitten täysin ja vain kusettajien miljoonat on säädellyt sitä (okt) peliä.
MUISTA: kun kauppamäärät laskee, niin hinnat ...
1
100
Vastaukset
- Anonyymi
Mekanismi on aika selvä. Kun duunari ja toimihenkilökin on pudotettu kokonaan pelistä jää jäljelle grynderit ja rikkaat.
Tämä näkyy okt-hinnoissa niin, että tarjolla on järjettömänhintaisia pöksiä järestään eivätkä ne mene enää edes kaupaksi tosta vaan.
Kupla-pyynnit ovat johtaneet kauppojen määrän romahtamiseen ja nämä tehdyt kaupat määrittelevät hintatason. Eli kun 90 ostajaehdokkaista on tiputettu kokonaa ulos kuvioista, ilmoitetaan tarkoitushakuisen harhauttavasti, että okt-hinnat nousivat ! Aika ovelaa kusetusta.
Ehdottomasti pitäisi mainita syy: täysin vääristyneet ja supistuvat markkinat !
Eikä tervejärkinen enää edes yritäkään sulloa itseään hgin okt-slummeihin, joista viihtyisyys on tipotiessään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15520124Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546118SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm754160"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593