Että suviseurojen järjestämispaikan lähistön kaupoissa ja huoltoasemilla on kalja sekä kondomihyllyt on lähes tyhjää täynnä?
Miten ihmeessä on mahdollista...
12
119
Vastaukset
- Anonyymi
Huomenna käyn tarkistamassa tuon jokavuotisen väitteen vaikken olekaan vl.
- Anonyymi
Urbaanilegenda. Käykääpä kaupassa. Vain suviseorojen omassa myymälässä on tuote loppu. Sillä opetetaan kuuliaisuuteen armovaltakunnan päätökselle.
- Anonyymi
Ensinnäkin suviseuroille osallistuu melko paljon ihmisiä, jotka eivät ole sydämestään tai edes nimellisesti vl:iä, ja he voivat hyvinkin ostaa tuotteita, joita sydämestään uskova vl ei ostaisi.
Toisekseen, jutussa voi myös olla urbaania legendaa. Niin tai näin, sydämestään vl ei ko. tuotteita tarvitse, mutta kunkin ihmisen sydämen tilaa eivät ulkopuoliset välttämättä näe, jos hän tekee tällaisia asioita ns. kaikessa hiljaisuudessa.- Anonyymi
Pudiss55, Höpö höpö, sellaisia kuin sydämessään uskovaisia ei ole olemassakaan, kaikki kielletty houkuttaa ja pimppi erityisesti. Esimerkkinä Pudasjärven lessut muistavat varmasti Ruusubaletin ja sen seuraukset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pudiss55, Höpö höpö, sellaisia kuin sydämessään uskovaisia ei ole olemassakaan, kaikki kielletty houkuttaa ja pimppi erityisesti. Esimerkkinä Pudasjärven lessut muistavat varmasti Ruusubaletin ja sen seuraukset.
En tiedä kuka tai mikä on Pudiss55 tai Ruusubaletti, mutta sydämestään uskovalla en tarkoita mitään täydellistä ihmistä, kun sellaista ei ole olemassakaan, ja moni synti houkuttaa, mainitsemasi seikka yleensä lähes jokaista miestä. Sydämestään uskova kuitenkin yrittää kilvoitella uskossa ja elää sen mukaisesti, ja sellainen vl ei osta kyseisiä tuotteita.
Voiks tavan ilimapalloo käyttää kortongin korvikkeena? Sitä ei oo siionissa synniksi saarnattu ainaskaa.
- Anonyymi
Kaikki ehkäisy on epätoivottua, ellei ole sairautta.
Kaikki ehkäisy on syntiä, vaikka olisit loppuunpalanut, niinhän tämä Leena Mutanen halusi tuoda esille.
- Anonyymi
Uskonnollisuus on mielisairautta.
- Anonyymi
Mielen pimeyttä se on.
- Anonyymi
Aloittajalle..jospa srk johtokunta on ostanut ne hyllyt etukäteen tyhjiksi että rivi vl.t eivät pysty niitä enää ostamaan ja joudu siihen ehkäisyn syntilöihin.
No srk voisi laittaa ne sitten käyttämättöminä vaikka kierrätykseen,- Anonyymi
No nyt ymmärrän miksi johtokunnan miehillä on isot autot.
Kun / jos nääs joutuu ostelemaan kaiken näkösiä synninhoukuttimia alta pois etteivät ne ole rivijäsenille houkutuslintuina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5171580- 641176
- 61862
- 62861
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18837Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101766- 76751
- 30707
- 63695
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49691