Hei!
Olen kiinnostunut metsätieteiden opiskelusta mutta lukion matikka on ollut yhtä helvettiä. Minulla ei kerta kaikkiaan ole lasku päätä. Tutkitusti lyhyt työmuisti.
Onko toivoakaan pärjätä yliopistossa?
Matematiikka metsätieteissä?
4
1606
Vastaukset
- Anonyymi
Tiettävästi kenenkään opinnot eivät ole kaatuneet matematiikkaan. Sen sijaan ruotsi on osoittautunut joillekin liian kovaksi palaksi.
- Anonyymi
Hymn no ruotsin kanssa ei mulle iske epätoivo niin nopeasti.
Mietin vaan että jonkun vuoden valintakokeessa oli sitä matikkaa... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hymn no ruotsin kanssa ei mulle iske epätoivo niin nopeasti.
Mietin vaan että jonkun vuoden valintakokeessa oli sitä matikkaa...Toisen asteen lyhyellä selviää ihan hyvin valintakokeessa.
Sitä paitsi ruotsi on yhtä looginen kuin matematiikka. Molempien oppimisessa auttaa looginen ajattelu.
- Anonyymi
KIrjoitat pahvikortille: "Lyhyet neulaset ja pitkä käpy. Silloin kyseessä on kuusipuu. Pitkät neulaset ja lyhyt käpy. Silloin kyseessä on mäntypuu." Jemmaat kortin työpöydän ylälaatikkoon. Jos tulee hetkellinen black-out mustikatkos, niin otat kortin esille ja hommat toimii taas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko841736- 431379
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu1191180Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.831098Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja2681096- 63932
- 55918
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20890Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!37851- 34844