Läheiseni tilautti parketin asennuksen olohuoneeseen ja eteiseen. Noin 30 neliötä, jos sitäkään.
Kilpailutettiin firma, luvattiin toimitus 2-3 päivässä. Siitä alkoi loputon ralli. Toimitus ei onnistunutkaan kuulemma muiden keikkojen takia sovittuna aikana. Sovittiin kuitenkin aloitus esitettyyn aikaan.
Asukkaat lähtivät 2 päivän matkalle, ja odottivat palatessaan näkevän asennetun parketin. Palatessa lattia oli revitty auki. Toimitus oli kesken.
Sen jälkeen viikon verran toistuvia lupauksia tulla paikalle, ilman, että tultiin paikalle. Hommat eivät edenneet sovitulla tavalla.
Kun satuttiin yhtä aikaa paikalle, esitettiin pikaista paikkausta parketin asennukseen muutamassa tunnissa tavalla, jossa olisi jätetty tasoitukset väliin.
Toistuvasti firma tai remonttimies ei ole ottanut yhteyttä, vaan on pitänyt soittaa perään.
Homma alkaa olla finaalissa tämän firman kanssa.
Miten näin voi tehdä töitä? Muissa työpaikoissa lähtisi pesti, jos päivästä toiseen ei ilmaannu työpaikalle ja vielä perään soitettaessakin lupaa tulla ja ei tule.
En valitettavasti tiedä firman nimeä, mutta täysin tolkutonta toimintaa.
Parketin asennus - 2-3 päivää - helppo nakki?
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673468- 152136
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701251- 441221
- 371131
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471004
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411000