Läheiseni tilautti parketin asennuksen olohuoneeseen ja eteiseen. Noin 30 neliötä, jos sitäkään.
Kilpailutettiin firma, luvattiin toimitus 2-3 päivässä. Siitä alkoi loputon ralli. Toimitus ei onnistunutkaan kuulemma muiden keikkojen takia sovittuna aikana. Sovittiin kuitenkin aloitus esitettyyn aikaan.
Asukkaat lähtivät 2 päivän matkalle, ja odottivat palatessaan näkevän asennetun parketin. Palatessa lattia oli revitty auki. Toimitus oli kesken.
Sen jälkeen viikon verran toistuvia lupauksia tulla paikalle, ilman, että tultiin paikalle. Hommat eivät edenneet sovitulla tavalla.
Kun satuttiin yhtä aikaa paikalle, esitettiin pikaista paikkausta parketin asennukseen muutamassa tunnissa tavalla, jossa olisi jätetty tasoitukset väliin.
Toistuvasti firma tai remonttimies ei ole ottanut yhteyttä, vaan on pitänyt soittaa perään.
Homma alkaa olla finaalissa tämän firman kanssa.
Miten näin voi tehdä töitä? Muissa työpaikoissa lähtisi pesti, jos päivästä toiseen ei ilmaannu työpaikalle ja vielä perään soitettaessakin lupaa tulla ja ei tule.
En valitettavasti tiedä firman nimeä, mutta täysin tolkutonta toimintaa.
Parketin asennus - 2-3 päivää - helppo nakki?
Anonyymi
0
75
Luetuimmat keskustelut
- 1131427
- 49941
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145740- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118540Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e113512Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 55478
- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 52413
- 42410