Pettyneet taksiyritykset

Anonyymi

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ennen sai taksin mihin aikaan tahansa. Nyt edes sovittu kyyti ei toimi. Voiko enempää munata taksikyytejä. Monet ollut menossa leikkaukseen ym.. operaatioon missä odotettu vuosi taksia ei saa. ENNEN KAIKKI OLI PAREMMIN.

    • Anonyymi

      Tottakai pitää matkustajalla olla joku vastuu. Jos astun Lähitaksin tai Taksi Helsingin autoon niin tiedän mitä saan JA tiedän kenelle voin jutella jos jälkeenpäin tulee jotain. Ei hätää, mulla on tilanne hallussa.

      • Matkustajalla ei voi olla muuta vastuuta kun matkan maksaminen takasmittarin näyttämän tai muuten sovitun hinnan mukaisena. Tuon jälkeen ei pitäisi missään tapauksessa olla tarvetta selvitellä asioita jälkikäteen. Vastuu on viime kädesä taksiyrittäjällä mutta nyt on alalle päästetty sellaisia "yrittelijöitä" jotka vain pakoilee vastuutaan ja syntyneestä tilateesta saamme kiittää perneriä ja pöpilän jallitusta joita ei tietenkään saada vastuuseen mistään.
        Tuota yrittäjävastuuta on koko ajan siirretty yhä enemmän asiakkaille ja yrityksen työntekijöille. Sellainen yhteiskunta jossa palvelun ostaja ei tiedä etukäteen saako tilaamaansa palvelua vai mahdollisesti turpiinsa tai vieläkin pahempaa on todella haitallista koko yhteiskunnalle.


    • Anonyymi

      Höh - uusi taksilaki on juuri sellainen kuin oikeistohallitus halusikin. Verojen kiertäminen tehty mahdollisimman helpoksi ja laki tukee avoimesti harmaata taloutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      208
      6659
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      290
      4583
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3595
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      113
      3420
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      67
      3405
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2876
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      258
      2590
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      75
      2427
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2366
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      101
      1941
    Aihe