Hei, söhläsin jotain muovipakkauksen kanssa ruokaa tehdessäni, ja se muovi tarttui uunin ylävastukseen. Yritin hangata sitä pois, mutta edelleen uunista tulee hiljakseen savua aina kun laittaa kuumenemaan.
Millä sen soisi kokonaan lähtemään pois? Kaikki vinkit otetaan vastaan!
Uunin ylävastukseen kiinnittynyt muovi pois?
Anonyymi
2
320
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.siivous.info/kotityot-siivousohjeet/sulanut-muovi-liesi-hella
neljän rinkulan hellaan ohje.pätee kait ylävastukseen. Järeät aineet, kumikäsineet, teräsvilla jne - Anonyymi
Hanka mikä lähtee sitten
Laitat tyhjänä uunin päälee niin kaukasia aikaa että plaa kaikki käryt pois lopuksi vaikka y äysille ja kun j äähtyy pyyhi kosteella uuni.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1572924Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842610Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.681741Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221276
- 1101194
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141144Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3411055