Tojotan pellit ovat pehmeät

Hesarissa oli tänään auton peltien asiantuntijan lausunto, jossa totesi että tojotan pellit ovat pehmeitä kuin maksalaatikko vuoka. Laadukkaiden autojen pellit ovat aivan toista luokkaa.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jaaha, ja mitenkä se on sitten muka sinulta pois?

Äänestä
  • Siten, etten voisi täällä trollata, jos pellit olisivat paksut, ja kovat!! Ei mulla muutakaan elämässä ole....

    Äänestä

Ohuen pellin läpi myös sisämelu voimakasta

Äänestä
  • Niin, ja sitten?....

    Äänestä

  • Saksalaisen 10 senttiä paksun pellin läpi ei erota muuta kuin jakopäänkettingin rallatusta.....

    Äänestä

  • Uusimmassa testissä oli moottoritiellä mitattu yli 80 dB melua. Siinä on työajossa lain mukaan pidettävä kuulosuojaimia.

    Äänestä

Paikkasi 90 luvulla Corolla pehmeitä helmoja liimaamalla pari maksalaatikko vuokaa päällekkäin ja sitten vähän pakkelilla siistittiin. Katsastusmies ei huomauttanut tuosta korjauksesta mitenkään.

Äänestä

Ja kun nämä Toyotauskovaiset ovat niin kovasti puhuneet Toyotan suurlujuusteräksestä, taitaa Toyotan mainokset toimia raamatun lailla ja kaikki uppoaa sokean ja ns. sinisilmäiseen kansanosaan.

Äänestä
  • Niin tarkoittanevat varmaan suurtalousalumiinia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hesarissa oli tänään auton peltien asiantuntijan lausunto, jossa totesi että tojotan pellit ovat pehmeitä kuin maksalaatikko vuoka. Laadukkaiden autojen pellit ovat aivan toista luokkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu