50-70v nainen ystäväksi minulle? (M38) Varsinais-Suomi

Löytyisikö Varsinais-Suomen suunnalta kiva uusi naispuolinen tuttavuus hieman vajaa 40v miehelle. Jonkinverran vanhempien naisten kanssa tulen paremmin juttuun, niin n. 50 - 70v nainen olisi haussa. Tietysti ei nyt mitään tarkkaa rajaa ole, jos allekin menee iän suhteen, jos vaan tulee hyvin juttuun ja viihdyttäisiin yhdessä.

Ihan vaan näin tylsän arjen piristykseksi olisi uusi tuttavuus kiva löytää, kun en täältä turun suunnalta paljoakaan ihmisiä tunne, kun en täällä vielä kovin kauaa ole asunut. Luonteeltani olen ujohko ja en nyt kovinkaan puhelias, mutta kuunnella osaan sitäkin paremmin.

Treffien puolellakin on profiili samalla nimimerkillä, jos sitä kiinnostaa vilkaista / sitä kautta laittaa viestiä. Siellä myös hieman lisäinformaatiota.

Eikun vaan viestiä tulemaan, jos kaipaat uutta tuttavaa tylsyyttä ja arjen ankeutta lieventämään.

M38 tku.

4

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aurinkoista kesää kaikille.
      Varsin hiljaista on toistaiseksi ollut viestien suhteen, joten postilaatikkoon mahtuisi hyvin viestejä. Saa toki muualtakin, kuin Varsinais-Suomen suunnalta ottaa yhteyttä, mikäli haluaisit jonkun kanssa viestejä vaihdella tai muuten tutustua.

    • Pikkuhiljaa syksyä kohden mennään ja ilmat viilenevät. Uusi ystävyys olisi vielä toiveissa löytää.

    • Anonyymi

      Lycka till!

      • Tack.
        Vielä olisi haku voimassa uuden tuttavuuden suhteen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      102
      4609
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2405
    3. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      110
      2282
    4. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2189
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      421
      1974
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      172
      1526
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1279
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1075
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      976
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      79
      860
    Aihe