Viimeiset mohikaanit kesäteatterissa

Käväsin katsomassa teatteria. Oli hyviä suorituksia. Komedia, no toisaalta ja toisaalta ei.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Olihan siinä farssiakin! Henkilökohtaisia hyviä suorituksia.
Kokonaisuutta ajatellen, työ mikä oli tehty, oli hyvin tehty.

Äänestä

Näyttää tulevan ihan kohtuullinen ilta ilmojen puolesta. Toivotaan katsojaennätyksiä.

Äänestä

Kyllä saisi esteri pyllistää karvamättäästä kunnon sateen eikö parempaa tekemitä ole kuin leikkiä jotain mistä ei mitään ymmärretä!!

Äänestä
  • Leikki on lasten työ! Kävitkö katsomassa? Etkö ymmärtänyt mitään?

    Näytöksessä otettiin kantaa, siinä oli komedianaineksia, oli farssia, oli tragediaa . Oliha siinä siul ja miul pureskeltavaa.

    Osasuoritukset olivat hyviä.

    Äänestä

  • Ankeuttaja iski jälleen.. aina jotain pahaa sanottavaa joka asiasta. Ellet itse mitään ymmärrä , älä hyvä ihminen mene teatteriin .Kaikki on vapaaehtoista. Sinähän et muiden ymmärryksestä tiedä.

    Äänestä

Kahvio sais olla. Ja makkarakoju. Vaan ei!!!

Äänestä
  • Eikö ole? Oli ainakin joskus takavuosina..

    Äänestä

  • kateusko saa suoraan puhumaan valheita? Tuskin olet paikalla edes käynyt, jos olet, niin todennäköisesti olet niin päihteissä, ettet näe, et kuule tei et taatusti ymmärrä, mitä tapahtuu? tulis rutto ja tappas.

    Äänestä

Ei tässä kauppalassa osata edes näytellä juu niuruvedellä osataan juu!!Toivottavasti oli viimeinen näytös lomalaisetkin ihmettelevät miten tämmönen edes onnistuu!!

Äänestä
  • sinä osaat? pian sinulla on tai on jo saavutettu 30 vuoden kokemus siinä, miten valehdellaan uskottavasti, valtuutetun arvolla.

    Äänestä

Kahvila toimi, makkaroita paisteltiin, oli jäätelöä ja mehua. Kaikkea oli, ja palvelu pelasi.
Kuka täällä kirjoittelee jotain muuta.

Äänestä
  • Esityksen nimi voisi olla Viimeinen Michigan,

    Äänestä

Ei kuulema saa edes kahvia!! Kyllä naapurikylissä on kahvi ja makkarakojut..

Äänestä
  • tiedätkö sinä yleensä muun juoman kuin rapakaljan? kahvia teatterilla oli, ihan makoisaa.

    Äänestä

Silti nuapurikunnassa osataan näätellä ja kojut pursuaa tavaraa ja iloisias myyjiä mutta mites pyhäjärvellä ei edes näätteleminen onnistu!!

Äänestä
  • Taiteen ja teatterin tekemisellä ei ole sijaa makkaralle ja kahville. Nuo nautintoaineet kuuluvat toreille ja turuille. On suorastaan ala-arvoista suoltaa typerää tekstiä, edellämainituista. Mielestäni on erinomaista, että meillä on herätetty henkiin taidetta, kesäteatterin muodossa odotettu ja toivottu. Itse vahvasti asiaa harrasteena, ei täällä, muualla, annan suuren arvon "mohikaaneille." Tulen katomaan heti, kun ehdin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Käväsin katsomassa teatteria. Oli hyviä suorituksia. Komedia, no toisaalta ja toisaalta ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu