Päätin sitten ryöstää itseni. Kuka saa rahat. Voinko humputella ja ryypätä rahat hyvällä omallatunnolla. Tiedän korttieni tunnusluvut ja auton avaimista teetin kopiot.
Jos jään kiinni, paljonko voi tulla tuomiota ?
Ps. En ole Jakomäkitautinen
Ryöstön suunnittelu
3
230
Vastaukset
- Anonyymi
Itsensä ryöstämistä pidetään rikosoikeudessa kelvottomana yrityksenä. Yritys on silloin kelvoton, jos sen tekijältä puuttuvat tarvittavat ´välineet´.
- Anonyymi
Välineet puuttuu...kai hän voi laittaa kädet taskuunsa ja tyhjentää lompakon..leikata auki kassakaapin ja varastaa ylioppilaslakin päältä timantit ja rubiinit ja turnipsit !
- Anonyymi
Kun olet ryöstänyt itsesi ja humputellut rahat, niin sitten vakuutuksesta rahat.
Kännissä kannattaa ajaa auto puuhun ja jäädä siitä kiinni, pääsee näppärään täyshoitoon tai pilvenreunalle naureskelemaan.
Mutta älä tee sitä virhettä, että sytytät tuleen autosi ja asuntosi, vakuutus ei korvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329