niin, että suomalaiset eivät ole intohimoisia? Palstalla on niin hiljaista, että kuulee hämähäkinkin kutovan seittiään palstan nurkissa! Luulisi, että intohimo ja erotiikka olisi rakkauden suola!
Onko tässä nyt ajateltava
12
110
Vastaukset
- Anonyymi
Huomaa että täällä suomalaiset, niin miehet kuin mummotkin, ovat lähes kaikki 60plus ... 80plus.
- Anonyymi
Ikärasistista sanoa miehet ja mummot. Kyllä ne tuonikäiset miehet ovat jo papoaraisia jos naisista puhutaan mummoina!
- Anonyymi
Kyllä meitä olle keski-ikäisiäkin löytyy. Tosin itse muistutan tapoineni enemmänkin vanhusta, kuin kolmekymppistä. Seura tekee kaltaisekseen. 😁
- Anonyymi
Intohimo ovat kaksi toiminnallista sanaa samassa paketissa. Intoilla himokkaasti. Herättää himoja innokkaasti. Sytyttää kuumeinen, pakottava, tykyttävä halu. Kuulla kohina veressä, siirtää huomio lanteisiin, nuolaista huulia, purra huuleen. Viipyillä siinä lähes pakonomaisesti. Vikitellä ja vonkua - mouruta kuin kiimainen kolli...antautua :)
- Anonyymi
Ei ole, sinun kommenttisi on sitä. Intohimo on toimintaa, jota aloitus peräänkuuluttaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole, sinun kommenttisi on sitä. Intohimo on toimintaa, jota aloitus peräänkuuluttaa.
Olet ymmärtänyt aloituksen sisällön väärin. Se ei peräänkuuluta mitään vaan kysyy mielipidettä suomalaisten suhtautumisesta intohimoon. Kyllä kai jokainen aikuinen tietää mitä on intohimo ilman että sitä tullaan opettamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet ymmärtänyt aloituksen sisällön väärin. Se ei peräänkuuluta mitään vaan kysyy mielipidettä suomalaisten suhtautumisesta intohimoon. Kyllä kai jokainen aikuinen tietää mitä on intohimo ilman että sitä tullaan opettamaan.
Kirjoitan intohimosta eli osoitan, että sitä on täällä palstalla ”Palstalla on niin hiljaista, että kuulee hämähäkinkin kutovan seittiään palstan nurkissa!” Et sinä määrittele, miten aloitus pitäisi tulkita.
Pahoittelut, mutta kommentistasi tulee mieleen kerrokset ja yksi sellainen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoitan intohimosta eli osoitan, että sitä on täällä palstalla ”Palstalla on niin hiljaista, että kuulee hämähäkinkin kutovan seittiään palstan nurkissa!” Et sinä määrittele, miten aloitus pitäisi tulkita.
Pahoittelut, mutta kommentistasi tulee mieleen kerrokset ja yksi sellainen.Ei paljon palstan intohimokirjoitukset siitä lisäänny jos mun asialliseen avaukseen tulee jotain ällötystä vastaukseksi. Himolla ja intohimolla tarkoitetaan eri asioita. Seuraava aloitus tulee näköjään 4-5 päivän päästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei paljon palstan intohimokirjoitukset siitä lisäänny jos mun asialliseen avaukseen tulee jotain ällötystä vastaukseksi. Himolla ja intohimolla tarkoitetaan eri asioita. Seuraava aloitus tulee näköjään 4-5 päivän päästä.
Ei varmasti, jos blokkaat kirjoittajia noin yksinkertaisilla mielipiteillä, kuten ”jotain ällötystä”. Mikset muuten keskity ihan muihin kirjoittajiin, sun päätähän tässä vaivataan ”ällötyksillä”, miksi jäät tähän?!
- Anonyymi
Se kertoo lähinnä siitä että joillakin ihmisillä on oma intohimoisempi elämä, kun sen selvittäminen täällä.
- Anonyymi
juuri näin. Heinäkuussa hehkuu ja nurmet kuluu.
Vain meillä joillakin onnettomilla näppis tai puhelimen näyttö.
- Anonyymi
Mä oon hyvin intohimoinen! Juuri odottelen”ystävää” kylään, jonka kanssa voi toteuttaa intohimoa, ei pelkästään siis kirjoittamista
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1794280Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4413243Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142128Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141790Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51178- 741023
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691015Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24931- 54906
- 73896