Ilmapistooli sisäammuntaan.

Anonyymi

6

553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hommaa puristeilmapistooli. Yleensä tarkempia, kun nämä jousirimpulat.

      • Anonyymi

        Ehdin jo tilata tuon :) No kokeilen tuota sitten aluksi :)

        Säädän vähän vähän vanhoja ilmakivääreitä: tähtäimet rikki, toinen on todella tarkka, mutta hahlo puuttuu kokonaan, pitää tehdä uusi itse.


    • Anonyymi

      Eti jostain joku sohlo. Nappaa siitä takatähtäin. Ei tarvi, alkaa viilaa ja vääntää. Sellainen, jossa sivu ja korkeus säätö.

      • Anonyymi

        Tein jo hahlon:) 20metriin säädin, alumiinista viilasin, on kyllä tarkka kivääri tuo :)


    • Anonyymi

      Ei voi verrata ollenkaan pistooliammuntaa kivääriin, huomasin heti.

      Aluksi tuntuu että eihän tällä osu minnekään ja rihlatkin niin loivat piipussa... noh opetellaan ensin tuolla Gamo P-900 vähän aikaa.

      Erittäin hyvä tauluteline kyllä tuli mukana, tuon takia kannatti ostaa valmispaketti,20e halvemmalla olisi saanut pelkän pistoolin.

    • Anonyymi

      Gamo P900: korjaisin näin heti:

      Tähtäin huono, saa kyllä erilaisia tähtäimiä kiinnitettyä.
      Liipaisinta keventäisin huomattaastikin.
      En viitsi alkaa muuttamaan.

      Seuraavaksi sitten sisäammuntaan taulutelineen tausta josta ei kimpoile, taulutelineen taakse sellainen... uretaanilevy n. 5cm paksu.

      Toimiva pistoolitauluun ja 20m etäisyydelle.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      152
      3963
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      364
      2896
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2239
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      50
      2130
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      16
      1844
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1705
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      165
      1363
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1253
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      2
      1226
    10. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      92
      1097
    Aihe