Onko Hanko out?

Anonyymi

29.6.2019 lauantaina Hangon Itäsatamassa vaikka kuinka paljon tilaa ja ravintolat tyhjillään. Mistä on kyse, onko Hanko out ja jengi ajaa siitä tylysti ohi?

20

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei siitä oikein voi ajaa ohi kun sinne on erikseen ajettava.

      • Anonyymi

        Miten niin ei voi ajaa ohi? Hanko taitaa olla niitä harvoja satamakaupunkeja jonka ohi todellakin voi ajaa ihan liki.


    • Anonyymi

      Menisin hankoon mielelläni, mutta hotellien hinnat aivan käsittämättömät, kovempia kuin Etelä-Ranskassa! Maksaa nyt sitten jostain pensselimaalatusta lautalattiahuoneesta 160 euroa jossa veski käytävällä, haloo..
      Pari vuotta sitten käytiin kaverin kanssa siellä extempore elokuussa ja ainoa ruokapaikka kun auki, oli Pizza-online. Epätodellisen olematon palvelu ollakseen suomen Eteläisin lomakaupunki. Naantali päihittää mennen tullen niin majoituksen järjestymisessä kuin ruokailussa, vaikka tammikuu olisi kyseessä. Sikäli sääli että puitteet olisi suuremmallekin vetonaulalle. Sinne tarttis antaa rakennusluvat muutamalle kansainväliselle hotelliketjulle niin alkaisi tapahtua jotain. Nyt homma pyörii oikeastaan vain peräkammari-hostelli tason majoituksilla ja sesonkitersasseilla.

      • Anonyymi

        Ristiriitainen on tuo sinun kertomuksesi: menisit mielelläsi paikkaan jossa ei ole lyhyen sesongin ulkopuolella mitään palveluja ja majoituksen taso on ala-arvoinen. Tämäkö ei siis sinua haittaa , vaan korkeana pitämäsi hintataso. Naantalin iso etu Hankoon verrattuna on sen sijainti ohikulkumatkalla moneen paikkaan. Hankoon sen sijaan on mentävä varta vasten, poikkeaminen kehäkolmoselta on 110 km suuntaaansa korpitaivalta jonka varressa ei ole mitään, eli sinne ei joudu vahingossa.


    • Anonyymi

      Kelit vaikuttaa, myrskytuulta ja sadetta. Tuntuu hiljaista olevan ihan joka puolella.

    • Anonyymi

      Hanko on ollut out jo 30 vuotta. Varmaan viimeksi 80-luvun nousukaudella jupit kävi siellä, sen jälkeen pelkkää alamäkeä. Mikä on ihan oikein mokomalle perslävelle.

      Talvi Hangossa. Aaah mikä ihanuus. Kesä ei yhtään siitä poikkea.

      Ei ole muuten veneilijöiden määrä vieläkään saavuttanut vuoden 2006 piikkiä. Velkakriisi vei, nousukausi (pitkä mutta hidas) ei ole tuonut juppeja takas. En kyllä edes kaipaa niitä.

    • Anonyymi

      Hanko ei ole täynnä kuin kahtena viikonloppuna vuodesta. Toinen on regatta ja toinen Pokerrun. Aina muulloin on tilaa.

      • Anonyymi

        Njaa. Eilen oli. Ainakin melkein. Itse en tyhjää rakoa nähnyt


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Njaa. Eilen oli. Ainakin melkein. Itse en tyhjää rakoa nähnyt

        Ei sataman tarvitse olla täysi, vaikkei rakoa löydykään.


    • Anonyymi

      Hankoo on ihan out, ei olla tällä vuosikymmenellä enää poikettu. Hankoosta koko paikka...

      • Anonyymi

        Se on varmasti ollut molemmille hyväksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on varmasti ollut molemmille hyväksi.

        90-luvun Kaivohuone loppuun ajettuna Hankoossa tarjolla. Ei jatkoon...


    • Anonyymi

      Mitä vaihtoehtoja on jos esim. Hesasta ajaa länteen la-su reissulle? Olisiko Kasnäs parempi? Turku olisi hvä mutta tekee ajallisesti tiukkaa.

    • Anonyymi

      Ei ole Hanko put mutta kesä loppu jo.
      Tervetuloa ensi kesänä uudestaan.

      • Anonyymi

        Perustele miksei Hanko ole out


    • Anonyymi

      Jumalaut Hanko on aut.

    • Anonyymi

      Tulisipa kesä 2020 jo pian! Palan halusta päästä jälleen Suomen Etelään...

    • Anonyymi

      Onko Hanko out vai oletko itse out Hangosta?

      Hangossa lisääntymiskykyiset ihmiset etsivät seuraa toisistaan aivan samalla tavalla kuin aikaiseminkin.
      Jos se puuha ei kiinnosta, muiden ilo voi tympiä. Silloin sinä olet out Hangosta, mutta Hanko on edelleen in :D

      • Anonyymi

        Hanko on muuttunut ulkoilmamuseoksi. Kaikki muutama juottola, pastabaari ja terassipitseriat kiinni aina paitsi juhannusaattona


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hanko on muuttunut ulkoilmamuseoksi. Kaikki muutama juottola, pastabaari ja terassipitseriat kiinni aina paitsi juhannusaattona

        Hanko on niin kuollut paikka että kaupungin huoltamoillakin myydään hautakynttilöitä ja kanervia


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      200
      4535
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3190
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2904
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      74
      2802
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2776
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2635
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2371
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2139
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      116
      1347
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1138
    Aihe