On tällainen vanha tallentava DVD miten viritän tähän TV kanavat. Saakohan tähän mistään Suomenlielistä ohjekirjaa. Laite löytää TV1 kkösen.
Pioneer DVD Recorder DVD-433H
10
1081
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyiset tv-lähetykset ovat digitaalisia. Laitteesi analogisella virittimellä ei niitä näe. Vekotin on yhtä "käyttökelpoinen" kuin vanhat videonauhurit.
Itselläni on myös vuonna 2003 ostettu Pioneerin dvd-tallennin DVR-5100H. Kerran pari vuodessa käytän sitä yhä tallentaakseni digiboksillani tallennettuja ohjelmia dvd-levylle pysyvää käyttöä varten. Tv-ohjelmien tallentaminen ei sillä enää tietenkään suju.- Anonyymi
Ainakin minulla onnistuu kun DVD Recorder DVD-433H on kovlevy ja panen digipoxin kartliittimestä johdon DVD lallentimeen.
- Anonyymi
Pioneer HDD-DVD tallentimella DVR-940HX kyllä näkyy standardi dvb-t lähetykset
- Anonyymi
Minulla sattuu olemaan tuollainen Sony-merkkinen harvinaisuus. Siinä on nykyisessä kaapeliverkossa toimiva viritin, kiintolevytallennin sekä polttava DVD. Helppo on heittää esim. elokuva DVD:lle. Tosin työläshomma, mikäli haluaa mainokset pois. Siis mielummin Ylen elokuvat.
Tuo, että tuollaisia laitteita ei enää valmisteta taitaa oll niitä tekijänoikeuskysymyksiä.- Anonyymi
Kotitallentaminen ei ole kai "muodissa" se kai se syy on
Mitään teknistä estettähän ei ole voi käyttää hdmi--> 3 RCA analog convertteria niitä saa Kiinasta parilla eurolla Kotitallennus tehdään nykyään tietokoneella. On myös saatavana tallentavia esimerkiksi monistandardi-digiboxeja, mutta tietokoneitahan nekin ovat, vähän paremmin olohuoneeseen sulautuvia vain.
- Anonyymi
Minullakin SONY RDR-HXD 870 vanhus joka lopetti suomi tekstin tekemisen, on varmaan joku asetus homma mutta mikä ei oo käyttöohjetta.
- Anonyymi
Minulla on SONY RDR-HX870 DVD Recorder/Hard Disk laite, mutta se lopetti suomen tekstin tekemästä tallennuksiin,on varmaan joku asetus juttu,"Mutta mikä se on". Ei oo kättöohjetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset26917553Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18712464Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736212MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny345118Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään775038Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.544172Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja513763Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003692NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun663470Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463159