apua, mulla kävi ihan sairas vahinko tänään! eli oloon ollu nyt 1.5 viikkoo silleen et on menny tosi hyvin! tänää kuitenki mokasin kunnolla j possuttelin ku hullu.. en yhtään pilaile ku sanon et saatto ehkä tulla jopa 2000 kcal! yök, mua!!! mitä voin tehdä nyt??? en syö enää ikin mitää!! .. ja mun piti laihtuu, nyt vaan lihon...
APUA!!!
vahinko
101269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
rauhotu mie tiiän että tuo tuntuu sinusta tosi paljolta varsinki jos oot anorektinen.
mutta usko minua se ei oo paljon!!!
et sie mihinkään tuosta liho!!
se on ihan normaali määrä, normaalisti liikkuvalle ihmiselle. 1200-1500 kaloria on laihuttajan summa. 1800- 2000 on normaalia.
ei oo pahasta syyä narmaalisti vaan hyvästä!
mitä tahansa se anoreksian piru sulle päässä kuiskiiki niin älä usko sitä!
et liho. jos nyt kuitenki alat paniikin omasesti hyppiin vaa alla, niin se näyttää enemmän siksi että sinun suolistossa on kuona aineita jotka tuleekyllä ulos luonnollista tietä.
onko siellä paikan päällä ketään kelle voisit puhua, terapeuttia, lääkäriä, äitiä, isää, siskoja, ystäviä? minusta tuntuu että tarvit apua. saatko sitä? jos et niin käy jutteleen vaikka paikka kuntasi ravintoterapeutin kanssa, tai lääkärin. niillä on vaiti olo velvollisuus eikä ne saa kertoa kännistäsi kenellekkää.
ole niille mahollisimman rehellinen.
tiiän että ei oo helppoa mutta hoidon jälkeen on paljon helpompaa. koitahan jaksaa ja koitathan syyä ees tuon minimin jookosta? kaikkea hyvää sulle!
Huomasin tuosta murteestasi että taidat olla se yksi Queen? Heh. No hyvää jatkoa vaan sinulle!
Enpäs kerro nimeäni ;)
ihmeen Queen? ei miese vain olin. en jaksanu kirjautua vain enää sisään. ;)
No just tuollasta sattuu kaikille. Jatkat vaan siitä mihin jäit ennen repsahdusta ja otat opiksesi ;)
kannustatkohan sie nyt tätä ihmistä jatkamaan vaan
hyvillämielin anoreksian sairastamista?!
mie en ainakaan usko että tuo laihutus kuuri,
olis ihan terveellä pohjalla....
se on vähän sama asia ko punois ittelleen hirttoköyttä!
mullaki meni tää vitn viikko nii sairaan hunosti kun viime viikot on menny hyvin.
päin veetä tämä ja eilinen päivä..reilu vko menny hyvin..ja nyt sitte oon syöny ku sotanorsu... maha on räjähdyspisteessä ja turvonnuki ku mikäki pallo..huh huh ! kyllä sitä osaa olla possu ! mut ens vko pitää olla tiukemmin. ehdottomasti. ehdottomasti.
Tänään minullekin...kävin tänään kaukaisempaa ystävääni katsomassa ja en sitten viitsinyt kieltäytyä ja keksiä vaikka mitä tekosyitä, miksi en syö, vaan söin puolikkaan pitsaa, keksejä, jäätelöä ja pari karkkiakin.
Siis pelkkää roskaruokaa!
Mutta kun menin vaa-alle, niin olin tosi ilahtunut ja helpottunut! En ollut lihonut 100 grammaakaan aamusta!
Kummallista, mutta ihanaa, sillä murehdin jo silloin syödessäni, kuinka koko seuraava yö menisi jumpatessa, nyt taas ei menekään.
Johtui se painossa pysyminen siitä, että kumminkin liikuin aikas paljon.
mulle kävi ihan samalla tavalla eilen. Ahmin varmaa yhteensä 2000kcalin edestä ja on niin kurja olo. en ahmi enää ikinä!! YÖK!
ainut jolla sattuu repsahduksia..söin eilen ja yoissa päivänä ihan sairaasti en päässy eilen ees lenkille..kyl nyt ottaa päähän!mut sinnikkäästi eteenpäin!