Nyt puhuu ikävän kohteeksi joutunut J-mies

Anonyymi

Häivyn tästä maasta, enkä koskaan enää palaa tänne. Siinähän sitten ikävöitte.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ne naiset alkaa sua ikävöidä siellä ulkomaillakin ;)

    • Anonyymi

      Olen tietoisempi siitä, mitä ansaitsen ilman, että sitä tarvitsee protestoiden tuoda esiin. Siltkin parisuhde on edelleen se suurin kipupisteeni ja itseni rakastaminen ja arvostaminen parisuhteessa. Työ siis minulla sen suhteen jatkukoon.
      Itseänsä rakastava ei pyri täyttämään omia kipupisteitään itsestään ulkoisilla asioilla, kuten toisten hyväksynnän tavoittelulla, rakkauden ehdollistamisella tai muilla vastaavilla keinoilla.

      • Anonyymi

        Hyvä, että/jos pystyt reflektoimaan itse itseäsi ja omaa tilannettasi. Hyvä alku. Itseään rakastavalla ja itseään arvostavalla ei ole tarvetta ansaita toisten hyväksyntää miellyttämällä muita, alistumalla, olemallla kaltoinkohdeltu tai kynnysmatto yhtään kenellekään (tämä pitää ymmärtää oikein). Ainahan voi nostaa jalkaa ja päästää ilmaa ja jatkaa eteenpäin.

        Tosin käsittelemättömät asiat ja ihmissuhteet saattavat usein raahata perässä ajatuksen tasolla ulkomaillekin. Toisaalta maisemanvaihto voi tuoda muuten helpotusta ja tilaa hengittää. Kannattaa valita maa oikein. :)


      • En tiedä yhtään kuka olet ja millainen tilanteesi on. Kerroit suurimman työsi olevan parisuhteessa, ja etenkin itsesi rakastamisessa ja arvostamisessa tuossa parisuhteessa. Näin ulkopuolisena kuulostaa siltä, ettet vielä ole oppinut aidosti rakastamaan itseäsi. Opettele se ensin... YKSIN, ilman parisuhdetta. Opettele olemaan onnellinen myös yksin. Etsi vasta sen opittuasi se oikea parisuhde, jossa molemmat rakastavat, arvostavat ja kunnioittavat toisiaan. Itsesi rakastamisen myötä osaat asettaa itsellesi terveet rajat, etkä solmi parisuhdetta ihmisen kanssa, jonka koet kohtelevan sinua jollain tavoin huonosti.

        Tsemppiä!


    • Anonyymi

      Joko se eläkeikä koitti, vai menetkö muuten vaan lusmuilemaan?

    • Anonyymi

      Onko sua joku protestoinut?

      • Anonyymi

        Protestoinut?


    • Anonyymi

      Lukeeko tuo aloitus jonkun juorulehden palstalla?

    • Anonyymi

      Et taida olla ainoa J-mies täällä Suomessa, ulkomailla niitä löytyy myös on Jackia, Jamesta sun muuta.

      • Anonyymi

        Eikös noita farkkuja löydy koto-Suomesta?


    • Anonyymi

      Mukava kun aloitus muistutti mikä odottaa tulevaisuudessa tarvitse hajota pakkaseen hirveä paikka vanhemalle väestölle kylmä ja pimeä Suomi.

    • Anonyymi

      Meneppä ja muuta vaikka Pohjois-Koreaan. ;)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      182
      22389
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      78
      9599
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      42
      7591
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      84
      6385
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      188
      6086
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      48
      5082
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      115
      4740
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      105
      4466
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      94
      2185
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      82
      1469
    Aihe