Kylläpä oli

Niin tylsät konepäivät oulaistelaisillataas samat maamoottorit
vuojesta toiseen niitä kierretään ja katellaan
Aivan hyvin piisaa kun kymmenen vuojen välleinkäy ei jää
sittenkään mitään näkemättä
15<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

mitä änkiät sinne niin tihiään ku kympän välein

Äänestä

hoopovetisten kannattee pysyä tyhyjässä kylässään voiha sitä tyhyjyyttäki ihimetellä ja joka vuosi on ainaki uutta tyhyjjää nii ei tarvi entistä tyhyjää ihimetellä

Äänestä

Teillehän nämä weteeraanikonepäivät ei silloin alunperinkään kelvanneet mutta meille kyllä kelpaa, kiitos siitä!

Äänestä

Pitikö sinne mennä, oisit pysynyt kotona.

Nimimerkki.
VATTU-VALITTAJA

Äänestä

Mistä te tiedätte,että aloittaja on Haapavetinen,ei sitä missään ole mainittu. Asiaton aloitus joka tapauksessa. Sehän on jokaisen oma mielipide mitä weteraanikone päivistä tykkää. Tämä on kummiski väärä paikka valittaa siitä.

Äänestä

Samat maamoottorit vuojesta vuoteen ja Haapavetiset
kin siellä kiertää lanellipaijossaan kun ainakin koneenkäyttäjt
Paremman pitää kun katsoo pekkapuupää elokuvia

1Äänestä

Hoh hoh hoijakkaa vaikkei saanu naijakkaan, mutta eipä tuosta nyt
olis ollu niin väliäkään.

Äänestä

Poloset kuvittelevat olevansa jotakin masinisteaja
lanelli paijossaan

Äänestä

Hoopolassa oli kuulkaa vieläki tylsempää. Hyvä kun sentään naapurit ovat vielä vauhissa: nivalassa Uikon taikaa, masn parhaita essiintyjät, Tuiskulasa tanssit, kokonainen Kapinaviikko täynnä ohojelmas jokkaiselle jottain, Herättäjäjuhlat, loistavin järjestelyin ja vielä kaiken kukkuraksi Nivala Areena. Kyllä se on kuulkaa haapavesi, mikä on tylsä ja on lopahtanu täöösin!

Äänestä
  • Kylpyläsaaressa on nyt niin mukavaa.
    Siistiä ja sivveetä.
    Makkeeta käyvä Nivalastaki .

    Äänestä

Ei uupunut kun Haapaveden kaupungin valtuuston
naiset kansallispuvuissaan

Äänestä

Samat Ukot ,koneet ja puheet vuodesta toiseen kyllä riittää. Hyvästi !!!

Äänestä

Itse tykkään joka vuosi käydä siellä. Aina on riittänyt katsomista vaikka sitten niitä samoja maamoottoreita. Aloittajan ei ole pakko käydä konepäivillä, jos ei kiinosta.

Äänestä

Samoin koneet on erilaisia ja kiinnostavia joka vuos ja ohan siellä väkiä ku meren mutaa joka vuosi ollu. kolomattakymmentä tuhatta.Ei voi kun kiittää vanhaawoimaa että on meille näin ainualatuisen tapahtuman kehittänneet.

Äänestä

No ! miksi sitten kävit konepäivillä Oulaisissa? taitaa silti kiinnostaa kun oot jokavuosi käynyt.
Voittaa Folkit mennen tullen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin tylsät konepäivät oulaistelaisillataas samat maamoottorit
vuojesta toiseen niitä kierretään ja katellaan
Aivan hyvin piisaa kun kymmenen vuojen välleinkäy ei jää
sittenkään mitään näkemättä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu