Liikennekulttuuri on etenkin iltaisin jo hengenvaarallista, siviiliautot matkaan ja jokaisesta rikkeestä sakko. Eivät ne muuten opi.
Kokemäen Poliisi: Ottakaa kaahareiden kanssa ykkösvaihde silmään
9
77
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä alottaja. Jos me polliisit otetaan ykkösvaihde silmään, niin eihän sillä vaihteella pääse kuin 20 km/h. Kaaharit pääsee karkuun.
Kannattas esittää jotakin järkevämpää meille polliiseille.- Anonyymi
Ja sitä paitti me ollaan oltu valvomassa Kauvattantien keltasten viivojen ohituksia kun joku niistäkin valitti tällä palstalla. Joten kiirettä piisaa.
- Anonyymi
menkää vaa jonnekkin muualle valvomaan :) ei täällä satakunnassa tarvitse tietä valvoa enemmänki noita asuntoja
- Anonyymi
Pitkäjärven ja Peipohjan välille aamuisin ratsia,sai aika monta ylinopeussakkoa kirjoittaa,harva ajaa 60 km/h.
- Anonyymi
Et ole poliisi, älä leiki
- Anonyymi
Taas tänään(29.8)se sama musta bemari(kauvatsantien kauhu) teki mutkassa kaksilla keltaisilla kahden ajoneuvon ohituksen varmasti pitkästi toistasataa.Vastaan tuli auto joka jarrutti ja ajoi tien luiskaan.Samoin ohitetut autot joutu jarruttaan.Oli kaikilla hengenlähtö lähellä.Kyseinen bemari kaahaa siä päivittäin.
- Anonyymi
Bmw auton omistavat ovat oikeutettuja ajamaan lujaa ja ohittamaan kaksilla keltaisilla. Vilkkua ei tule myös käyttää.
- Anonyymi
komemäjen polliisi hakkee liidelistä munkkirinkilöitä ja möyssyttävät niitä kaffetellen polliisiasemalla ei silloi mihenkää kerkii kyttäämään et silleen.
- Anonyymi
Asun Peipohjassa lasteni kanssa ja vanha, sairas äitini asuu alueella myös. Ei ole yksi eikä kaksi kertaa kun joko minä, lapset tai äiti, olemme joutuneet todellisiin vaaratilanteisiin näiden "sankareiden" takia. Ei ole OK että tuollaisten takia ei edes uskalla lenkille mennä tai päästää lapsia ulos lähiympäristöön! Aivan sairasta. Nuo kun vielä ajavat usein päihteissä (kaksi kertaa olen nähnyt poliisin pysäyttävän saman auton samalla kuskilla, myyrälle päin menossa/tulossa) ja sakkoa on annettu.
Miksi ei vain oteta suoraa noilta loisilta korttia pois ja laiteta heitä loisimaan putkaan?
Ja ei, minulla ei ole mitään päihdeongelmaisia tai syrjäytyneitä/mielisairaita ihmisiä kohtaan noin yleensä, kunhan eivät touhullaan vaaranna viattomien ihmisten elämää.
Nykyään aika kun ajan Kokemäellä tai sen läheisyydessä jonkun kolaripaikan ohi tai luulen lähialueella sattuneesta onnettomuudesta niin mieleeni nousee heti ensimmäisenä ajatus että toivottavasti oli joku noista kaahareista. Saavat sitten kaahailla siellä vehreämmillä laitumilla niin paljon kuin sielu sietää. Ja voihan pari onnekasta jäädä ajamaan formuloita pyörätuolillakin. Ihan sama, kunhan Darwin korjaisi omansa ja tälläkin kylällä uskaltaisi taas ulkoilla niin lasten, eläinten, vanhusten kuin tällaisen kiukkuisen raskaana olevan eukonkin, ilman että tarvii koko aja pelätä milloin joku oman elämänsä pääsykokeet sankari aajaa huumepäissään päälle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192725Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151129Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121- 401035
- 61021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47914
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123883Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837