Porvoon inva-varusteiset hotellit!

Oltaisiin tulossa Porvooseen kesäretkelle, missä olisi hotellit, joissa pyörätuolilla pääsisi liikkumaan?
2108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Porvoossa on yleensäkin aika vähän hotelleja ja suurin osa majapaikoista vanhoissa taloissa -joissa portaita. Ehkä kannattaisi kysyä Haikkoon tilannetta, onko siellä esteetön pääsy huoneisiin (ravintolaan ainakin muutama porras). Googlaamalla Porvoon hotellit näyttäisi tulevan muutama kerrostalomajoitus, niissä ainakin hissit. Airbnb?

Äänestä

Ei ole eikä ole edes tulossa. Tiedän useita tilaisuuksia, joita olisi pidetty Porvoossa, mutta ei voi pitää, kun ei ole sellaisia majapaikkoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oltaisiin tulossa Porvooseen kesäretkelle, missä olisi hotellit, joissa pyörätuolilla pääsisi liikkumaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu