Nykyään harsovaipat tuntuvat olevan nosteessa. Meilläkin niitä käytetään, mutta vain sen takia, että mieheni haluaa. Itse käyttäisin mieluummin kertakäyttöisiä vaippoja tai vaikka kestoja. Olen miettinyt, että ei varmaan tee selälle hyväksi olla kokoajan takamus koholla kun sen ympärillä on niin paljon tavaraa. Meidän poika on jo 6 ja puoli kuukautta mutta ei ole vieläkään oppinut kääntymään mahalleen. Selälleenkin kääntyy vain vahingossa. Onko muilla harsoja käyttävillä perheillä kyseistä ongelmaa? Eräs henkilö sanoi, että juuri harsojen takia poikamme ei ehkä osaa vieläkään kääntyä mahalleen.
Haittaavatko harsovaipat lapsen kehitystä
Anonyymi
2
98
Vastaukset
- Anonyymi
Kauheeta tuhlausta pestä harsovaippoja! Eikä ne edes ime mitään ja vauvakin niistä kärsii!
Vauvanne on ansainnut pehmoiset hyvinimevät teippivaipat.
Harsovaippoja voi käyttää pullautusrätteinä. - Anonyymi
Harmittaa kyllä, jos pojan liikkumattomuus on harsojen vika. Eräs häntä nuorempi vauvakin osaa jo ryömiä mutta meidän poika vain nököttää paikallaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke623075- 1362194
- 921828
- 1641445
- 651376
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731361- 841352
- 691142
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771110Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341048