Onko Joensuussa asiallista paikkaa, kirpparia, jonne köyhä opiskelija voisi viedä vähäiset ylimääräiset kamppeensa myytäväksi?
Mulla ei ole mahdollisuutta lähteä myymään niitä itse.
Mulla ei ole mahdollisuutta lähteä myymään niitä itse.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Keskuskujalla ja Valintatalon yläkerta vie sinne
minulla ei ole mahdollisuutta alkaa itse myymään muutamaa pussillista vaatteita ja muutamaa astiaa. En kuitenkaan halua laittaa niitä roskiinkaan; tuskin Joensuussakaan se on toinen ja ainoa vaihtoehto? Sitäpaitsi vuokraamalla Valintakirppikseltä myyntipöydän kasvatan vain lähinnä bisnes-miehen (omistajan) varallisuutta. Tarkoitukseni on tehdä pientä hyväntekeväisyyttä.
Eikö keskuskujalla oleva kirppis ole lopettanut toimintansa jo vuosia sitten?
kierrätystorille, Teollisuuskadulle
Vie kato Kirkkokadun ja Kalastajakadun kulmassa olevaan mestaan. Siis jos et tavoittele rahhaa, se on joku kirkon systeemi, mut kiitollisia ovat sulle varmasti lahjoituksista. Oon itekin vieny sinne sopimattomia vaatteita, ja on kivaa, jos niistä joku vielä apua saa.
Olen yrittänyt netistä etsiskellä juuri kirkkojen ylläpitämiä kirppiksiä. Onko tuo ainut Joensuussa?