norppa 9 tk

Niin onko tietoa.NORPAN HYTTIEN KUIDUTTAMISESTA .LOPPUISI JOKA KEVÄINEN HIOMINEN JA LAKKAUS.KUINKA ONNISTUU JA MILLE NÄYTTÄÄ.
31540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joitain Norppia kuidutettiin uutuuttaan 80- luvun lopussa, ainakin Imatralla on sellainen. 90- luvun lopulla kävimme katsomassa Kuopiosta Norppaa joka oli kuidutettu uutena. Aikoinaan kun meilla oli avotilallinen 9, niin me epoksoimme sen yläosan ja maalasimme se lähelle mahongin väriä olevaksi, tosin se homma taisi hieman epäonnistua.
On noita kuidutettu vanhojakin, tutulla Kalossi ja minusta se on hyvännäköinen.
Daalin kotisivuilla on kuidutettu Norppa, sen historiaa en tiedä milloin kuidutettu.
Kuinka huonoon kuntoon Norppasi puuosat ovat menneet?

Äänestä

  • VENE ON 14 VEE.EI TÄLLÄ KERTAA NÄYTÄ PAHALLE.SILLÄ SITÄ ON PARIT KERRAT HIOTTU PUHTAALLE PUULLE JA LAKATTU.MUTTA EI TAAS KAUAN KUN TIIVISTEIDEN JA KANSIEN REUNAT ALKAA HILSEILEEN.KANNET ON UUTENA KUIDUTETTU.DAALI NÄYTTÄÄ OIKKE HYVÄLLE.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


karkasi kesken kirjoitti:

Niin onko tietoa.NORPAN HYTTIEN KUIDUTTAMISESTA .LOPPUISI JOKA KEVÄINEN HIOMINEN JA LAKKAUS.KUINKA ONNISTUU JA MILLE NÄYTTÄÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu