Yleensä tällä palstalla valitetaan sitä että öljyä pitää lisätä usein. Minulla on sellainen ongelma että öljymäärä lisääntyy. Nyt se on pahentunut eli noin 1200 km jälkeen öljyä on jo noin 5 litraa ja seassa on bensaa. Huolto ei tiedä mistä tuo johtuu, epäilivät bensapumppua mutta sekin on jo vaihdettu. Taas pitää vaihtaa öljyt kun jakoketju pärisee ja öljyä on liikaa ja öljynpainetta ei ole riittävästi. Onko kellään ollut Golfissa samanlaista ongelmaa?
VW Golf öljymäärän lisääntyminen
5
187
Vastaukset
- Anonyymi
En ole autoasiantuntija mutta luulisin että polttoaine ruiskun suuttimet vuotaa bensaa moottoriin tai jotain sinne päin.
- Anonyymi
Juuri näin, joku suutin koko ajan auki, pitää vaan puhdistaa ultraäänellä jos ei kovin vanha auto/suuttimet. Ihme ettei huollossa voi esittää mahdollista syytä tso tejdä kerralka oijeaa diagmoosia, luulis että kaikki erilaiset viat on korjattu jo miljoonia kertoja.
Ainakin K Auton merkkihuollot vaihtaa monta turhaa osaa ennenkuin oikea korjaus tehdään. Näissä pitäisi onnistua heti. Jos he olisivat korjauksen maksajia niin ehkä vika löytyisi nopeemmin?
- Anonyymi
Tämä on tyypillinen Toyotahörhön omaa kivaa. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Kauheet suuttimet folkkareissa, silkkaa muovia tietty?
- Anonyymi
TM:n voittaja-autoissa mitään ole. Toyohörhöjen kuvitelmaa vaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377302
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533652Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463534- 623278
- 512954
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342789Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/502733Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint292458IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1831792- 471531