Yleensä tällä palstalla valitetaan sitä että öljyä pitää lisätä usein. Minulla on sellainen ongelma että öljymäärä lisääntyy. Nyt se on pahentunut eli noin 1200 km jälkeen öljyä on jo noin 5 litraa ja seassa on bensaa. Huolto ei tiedä mistä tuo johtuu, epäilivät bensapumppua mutta sekin on jo vaihdettu. Taas pitää vaihtaa öljyt kun jakoketju pärisee ja öljyä on liikaa ja öljynpainetta ei ole riittävästi. Onko kellään ollut Golfissa samanlaista ongelmaa?
VW Golf öljymäärän lisääntyminen
5
169
Vastaukset
- Anonyymi
En ole autoasiantuntija mutta luulisin että polttoaine ruiskun suuttimet vuotaa bensaa moottoriin tai jotain sinne päin.
- Anonyymi
Juuri näin, joku suutin koko ajan auki, pitää vaan puhdistaa ultraäänellä jos ei kovin vanha auto/suuttimet. Ihme ettei huollossa voi esittää mahdollista syytä tso tejdä kerralka oijeaa diagmoosia, luulis että kaikki erilaiset viat on korjattu jo miljoonia kertoja.
Ainakin K Auton merkkihuollot vaihtaa monta turhaa osaa ennenkuin oikea korjaus tehdään. Näissä pitäisi onnistua heti. Jos he olisivat korjauksen maksajia niin ehkä vika löytyisi nopeemmin?
- Anonyymi
Tämä on tyypillinen Toyotahörhön omaa kivaa. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Kauheet suuttimet folkkareissa, silkkaa muovia tietty?
- Anonyymi
TM:n voittaja-autoissa mitään ole. Toyohörhöjen kuvitelmaa vaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741