Tämä pätee molempiin suuntiin.Jos varattu eikä halua kanssasi keskustella niin ei halua yhteyttä sinuun.Nämä on vain pakko hyväksyä...Ja vaikka sanoisikin sinulle toisin kuin haluaisi niin silti tekee siinä hetkessä sen valinnan että haluaa toista enemmän.Tiedän että nämä asiat satuttaa mutta vielä enemmän satuttaa se ettet hyväksy realiteetteja.Tee itsellesi palvelus ja elä❤
Jos rakastaa niin ottaa yhteyttä
Anonyymi
52<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Kenelle meni?
Ap vastaa...Oli katkelma yhdestä elämänvaiheestani josta pääsin kuin pääsinkin irti.Minä olin se joka ei käyttänyt annettuja mahdollisuuksia mutta jätin ne käyttämättä koska pelkäsin seurauksia molemmin puolin.Tilanne jossa olimme ei olisi sallinut mitään lähempää tuttavuutta moneltakin kantilta...Valitsin mielummin sen elämän koska pelkäsin ettemme olisi tehneet toisiamme riittävän onnellisiksi/olisimme aiheuttaneet tällä tuhoa muutenkin.Tunteista tämä ei ollut kiinni.Rakastin ja rakastan vieläkin jollain kaukaisella tavalla mutta tiedän ettemme tule päätymään yhteen joten hyväksynyt sen hiljaisesti ja jatkanut matkaani.Kipua on mut ei tuskaa,eletyn elämän kolhuja vain🎶🎵Tämä oli naiselta miehelle💙💛💚🧡
Ap teki mielestäni oikean ratkaisun, koska jos joutuu edes miettiin yhteensopivuutta, ei rakasta riittävästi. Sitähän hiljaisuus ja yhteydettömyys tarkoittaa. Jos tunne on vahva ja molemminpuolinen, johtaa se väistämättä yhteen ja kantaa kaikki vaikeudet, niin se vain on.
Ei se noin mene. Tulee aika, jolloin ei huvita enää satsata ihmiseen, joka ei ole tehnyt mitään asioiden eteen. Kyllä rakastaa voi edelleen, vaikka huomaa kaiken päättyneen. En itse ainakaan ole löytänyt vielä nappulaa, mistä saisin tunteet pois päältä.
Koitahan säkin varattu lopettaa se jauhaminen sitten täällä ja anna ihmisen olla sekä elää rauhassa. Täällä kurmuat silti sen nuoren miehen perään ja kiusaat vain, lopeta jo.
Miten se sua ja sun elämääsi muka haittaa, kenen perään täällä kukakin kurmuaa??
Pidä huoli vaan niistä omista mitättömistä asioistas äläkä työnnä nokkaas muiden asioihin!
Voit olla hyvillä mielin jo, olen löytänyt nimittäin löytänyt elämäni misun, kaikkea hyvää parisuhteeseesi nainen. Kuvittelet itse palstalla, että mä roikun vielä sinussa jotenkin kiinni.
Mistäpä olet tunnistanut? Murtautumalla koneisiin, puhelimiin, asettamalla sinne oman numerosi jne. Tiedät siis varsin hyvin kirjoittelujen laadun ja sisällön, ei mitään sellaista, miksi sitä yrität kääntää ja vääntää. Sinä se roikkuja olet ollut, aikaa ei ole tullut seurattua, kun ei kiinnosta. Niih.
Hyvä pano on aina se elämän misu. Onnea rakkauteenne!!
#enkuvittelemitään
Jopa on jollakulla pää tainnut hajota, ei kannata olla mustis, jos joku elämänsä rakkauden löysi ja tänne purki ajatuksensa, taisi olla samassa tilanteessa.
Rakkaus on aina enemmän kuin pano. Voit olla S hyvillä mielin, nyt kun kaikki on ohi suhteessamme.
Elämänsä misun löytäneelle ei luulisi olevan tarvetta palstoilla pyöriä. Eiköhän se kaikki liikenevä aika kyhnätä silloin muualla, kuten misun kainalossa? 🙄
Sehän toivotti onnea rakkauteenne? Eikö ihmiset enää ymmärrä onnentoivotuksiakaan??
Vilpittömästi toivon itse ainakin eräälle onnea suhteessaan.
Ilmoitusluontoisena asiana vain, poistun seurustelun maailmaan.
En tiennytkään että Tinderistä voi löytää elämänsä naisen. Eikös sillä ole vähän lihatiskimaine?
Niinhän se on. Hiljaisuus on ollut molemminpuolista. Ei yksin oleminen ola ongelma, mutta voihan sitä ruveta katselemaan ympärilleen löytyiskö jotain mukavaa suunnilleen samanikäistä miestä elämäänsä, josta en tiedä vielä mitään.
Tuon ap kirjoitukset on jollekin nuoremmalle miehelle, nainen on varattu ja taas juossut kumppaninsa tykö ja kiusaa vain palstan kautta. Se on kummallista, että pitää vielä kiusata jotakuta tätä kautta ja leikkiä ko. ihmisen tunteilla. Monta aloitusta on kirjoitellut eilisen aikaan tänne.
Mistä sinä voit sitä tietää? 😶😶😶
Olenpa tässä palstaillut ja huomannut koko kuvion, mutta nyt öitä.
Eli hiki hatussa kieli poskella trollaillut menemään jonkun varatun naisen kiusaksi aamuyön tunneista alkaen. Hei mahtavaa ajankäyttöä sulla
Ei tullut uni niin lueskelin ajan kuluksi.
Eihän tässä ketään ole rakastettukaan, kun yksin olemista on vuosia takana. En ole kuvitellut, että joku kaipaa minua. Ihmetellyt vaan tuota kauan jatkunutta "kertomista" siellä sun täällä. En ymmärrä miksi se on jatkunut niin kauan. En voi huonosti ilman sudetta, mutta työasia on saanut minut voimaan kauan huonosti.
Millainen työasia, avaa hieman? Eikö työasiat jää töihin kun oven sulkee?
Koita itse elää nyt sitä suhdettasi siellä, älä viitsi pompotella enää miesystävääni tämän palstan kautta, jottet enää häiritse meidän välistä suhdetta, jonka väliin aikanaan tulit. Anna meidän olla rauhassa jo.
Dildo-Sarille huomenta, jospa se päiväsi vielä siitä suttaantuu, laitetaan ne postipakettiin ja toimitetaan sulle, Kaikkeen sinä olet miehen pakottanut ja alentanut, kun ei kelvannut omana itsenään. Työnnä ne jatkossa vaikka omaa persettäsi koristamaan.
Epic fail, man
tai vaikka sen uuden, kun me ei semmosia tikkuja tarvita täytteeksi:)
Moi Markku, et päässyt patukkaa sovittelee niin katkeroiduit. Ei dildoja tarvii jos on mies. Ei satu ole, vielä. Lahjoitan sun vaimolle sit leluni kun on mies valtakunnassa.
Ei ole keltään Markulta tämä, joten koita olla sekoilematta enempää. Ei me tarvita sunkaan dildojasi tuntematon, päinvastoin laitetaan ne paketissa Sarille.
Joulun kieppeillä voisimme laittaa synttärilahjaksi :)
Varattu ei vongu kenenkään perään. Jos tietääkin toisen tunteista niih lohduttaa mieluummin kuin antaa turhia tunteita.
Mistä palstalla tietää onko mies vai nainen. Nuori vai vanha. Elkää luulko kaikkea.
3.40 samanlainen paskanpuhuja olet. Nainen ei ketään kiusaa eikä suhteiden väliin mene. Jos mies on ihastunut sille asialle vieras nainen ei voi mitään.Järki mukaan!
Kyllä näin on tapahtunut ja täällä teki sitä myös, yritti vääntää ja kääntää tunteitamme nurinniskoin, mutta nyt on koko homma pistetty pakettiin, näkemiin.
Ukkos pyrki vällyihini, en ottanut kun varattu.
Lähetteli irl kaikkea mistä et tiedäkkään. Voit tulla katsomaan.
Voi teitä älymystöjä. Pitäköön naiset ukkonsa kurissa eikä huutele täällä syyttömille ihmisille😐
Tuon apn:n miehen varmaan pitäisi tehdä niin, että lopettaisi kirjoittelunsa.
Aloitus meni J-naiselle. Elä elämääsi ja jätä minut rauhaan. En halua sinua enää kohdata. Kuulut menneisyyteen. Rakkaudella, tiedät kyllä kuka.
Tunne on molemmimpuolinen, Markku, jätähän rauhaan, kaikki naiset.
Ei mennyt vaan nuoremmalle miehelle, koita olla omimatta tältä palstalta kaikkea.
Ei se nuorempu mies sua rakasta. Etköhön ole jo itsekin hyväksynyt asian.
Joo on se aika noloa, että täällä vielä roikkuu ja on suhteessa jonkun toisen kanssa.
Sanos muuta, ihme äijä, kun ei yks misu riitä!
Ap naista tarkoitin.
Ymmärrän.
Siksi hän siis ei ottanut yhteyttä. Ei ihastusta kummempaa. Kuten kesän uusi jäätelömaku, unohtunut jo syksyllä.
Voi helvata noita heikkoja miehiä! Hieman kun pistää halkoja tuleen, jo roihahtaa! Kyllä tähän ikään mennessä on tiedostettu mikä on pelin henki. Voi sit miettiä kuka vei ketä?
Toki olisin antautunut jos olisit ollu fiksumpi, kohteliaampi ja todellinen genteleman. Luulin, että älykäs. Mutta olit se tavallinen miesbimbo. Pillun ja tissien perässä. Varsinkin tissien.
Voi raukkaa, nyt varattunako meinasit antautua, jos on gentlemanni, oletpa vähän naurettava muija myös itse. Antauduit jo aiemmin, mutta jäit vain roikkumaan tälle palstalle, kun mies jätti, ja oma todellisuutesihan on ihan muuta, kun annoit tuolle kyseiselle miehelle ymmärtää. Rahoja olit hanakasti viemässä ja suhdetta dominoimassa sekä miestä mustasukkaisena omistelemassa siihen malliin, että mies juoksi vihdoin viimein karkuun ja pysyy poissa elämästäsi.
Olen sinkku.Ei ole ollut mitään intiimiä. Olen omissa varoissani, en tarvitse miehen rahoja. Vuositulot on riittävät ja varallisuutta on omiksi tarpeiksi. En tavoittele varattuja. Joku varattu tavoittelee minua.
Perinteet sellaiseen on.
https://www.is.fi/perhe/art-2000006171455.html
Kelaa käytäntöjä,
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/7b8a06f4-5fc5-4db6-b03b-8fa90fd522c6
Voi hyvää päivää tätä saarnaamista täällä. Ei näitä jaksa lukea.
Meidän tiet eroaa, mun ja palstan😂😂 en vaan kestä lukea näitä renkutuksia enää. Elämä ja totuus on irl.
Todellisuuttahan tuo jonkun elämässä oli, hyvää yötä.