Liikuttaminen toimii normaalisti, ja klikkaus onnistuu sekä vasemman että oikean puolen "näppäimillä". Olisi kuitenkin paljon näppärämpää klikkailla menemään painelemalla itse kosketuslevyä. Maalaaminen, sivupalkin vetäminen ja tuplaklikkauksetkin olisivat helpompia pelkästään koskettamalla.
Saan sen hetkellisesti toimimaan, kun menen laitehallintaan, ja poistan kosketuslevyn asennuksen hiiret ja osoittimet -palkin kautta. Tämä pitäisi kuitenkin tehdä joka kerta uudestaan. Koskettamalla klikkailu onnistuu vain seuraavaan sammutukseen/lepotilaan tai siihen asti kun muuten vain jätän koneen rauhaan niin, että se sulkeutuu.
Mistä sen toiminnon saisi pysyvästi takaisin? Käyttöjärjestelmä Windows10 ja Tietokone Acer Swift 1.
Läppärin kosketuslevy toimii puutteellisesti
Anonyymi
3
199
Vastaukset
- Anonyymi
Voit asentaa paremman käyttiksen, esim:
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2397347- Anonyymi
Joo, avaus kuulostaa windows ongelmalta!
- Anonyymi
Ei ole kuin harmia siitä kosketuslevyllä klikkailusta, aiheuttaa vain tahattomia virheitä, yleensä poistan hiiri/touchpad asetuksista sen ensimmäisenä jos on oletuksena päällä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812349Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153937Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1972623Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726