Ojansuu-Kaunisto hakee sopeutumisrahaa

Ojansuu -Kaunisto jatkaa loisimistaan veronmaksajien rahoilla. Loisinut jo vuodesta 2011. Hakee sopeutumisrahaa, koska ei päässyt eduskuntaan. Kaksi tutkintoa mutta työnteosta ei tietoakaan. Millainen on tällaisen ihmisen arvomaailma?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vaikuttaisi olevan syrjäytynyt.

Äänestä

Arvomaailma on vanhurskaan viher-vasemmistolaisen poliitikkomoraalin mukainen.

Äänestä
  • Pappisseminaarin terävimmät kyynärpäät.

    Äänestä

Kirsi on niin tottunut joutilaisuuteen, ettei enää viitsi töitä hakea. Eikä enää haittaa, vaikka ihmiset ajattelisivat nurjasti, koska ei pyri politiikkaan.

Äänestä
  • Helpot isot rahat pelkällä anomuksella. Toiset ne vaan osaa ja kehtaa.

    Äänestä

Aloittajalle että arvomaailma on se mikä on vihreillä. Niinhän kommarit vei kaiken minkä irti sai.

Äänestä

Suurin osa meistä haluaisi päästä helpon rahan äärelle. Nyt, kun Kirsi Ojansuu-Kaunisto on hiemankin onnistunut pääsemään sinne, niin heti kadehtijoita riittää. Sopeutumisraha on hyvä raha, koska sillä voi sopeutua takasin tavikseksi. Jos ei olisi sopeutumisrahaa, niin voisi joutua keräilemään käpyjä, niinkuin SusannaKoski kehotti työttömiä tekemään, tosin Susanna Koskikaan ei tykkää keräillä käpyjä , vaan hamuaa sopeutumisrahaa, onhan hänkin Kirsin tapaan putoava kansannedustaja.

Äänestä
  • Susanna keräilee hukkakauraa. Taisi mielenterveys järkkyä.

    Äänestä

Tällainen tuilla eläminen on loisimista ja osoitus mädännäisyydestä.

Äänestä

Mutta kuka nämä sopeutumisrahat Kirsillekin maksaa? Niin, sinä ja minä, me veronmaksajat. Me rahoillamme kustannamme Kirsillekin lokoisan elämän.

Äänestä

Tällainen mätämuna valtuustossa pilaa koko puolueen mainetta.

Äänestä

Missä on Ojansuun,se ns. Tasa-arvo ja yhdenvertaisuus, mitä tämä lässyttäjä toitotti ennen vaaleja??? Tämä viherkommunisti oli itsemurhan partaalla, kun kuuli, että Lulu Ranne pääsi valtavalla äänimäärällä eduskuntaan, Ojansuu sai, mitä sai. Hyvä, ettei tämä kähmiä päässytkään. Hän oli niin katkera, ettei pystynyt edes onnittelemaan Lulua!

Äänestä

Rupsahtaneesta ja alkoholin polttamasta olemuksesta näkee ettei kaikki ole hyvin.
Hänen sielunsa vaikertaa.

Äänestä
  • Koska se Kirsin uusi pyörätie tulee sibeliuskadulle. Autot parkkitaloihin

    Äänestä

Ojansuu-Kauniston ansiotulo 48 535 ja pääomatulo 19 649 ei riitä. Sopeutumisraha on Kirsin viherelämäntavan ylläpitoon välttämätön.

Äänestä
  • Eiköhän se jatka siitä sitten eläkkeelle asti eikä sekään mikään pieni ole.

    Äänestä

Hylkiö tällainen henkilö on , mutta on onnistunut pitämään luonteensa todellisen puolen jollain tapaa piilossa aina viime vuosiin asti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ojansuu -Kaunisto jatkaa loisimistaan veronmaksajien rahoilla. Loisinut jo vuodesta 2011. Hakee sopeutumisrahaa, koska ei päässyt eduskuntaan. Kaksi tutkintoa mutta työnteosta ei tietoakaan. Millainen on tällaisen ihmisen arvomaailma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu