Meillä on lasteni siän ja äidin kanssa perustellusti yhteishuoltajuus, mutta sen lisäksi olen alkanut hyvinkin syvällisesti ja aikaa runsasti käyttäen pohtimaan yksinhuoltajuuden mahdoliisuutta.Tämä siksi että olisi käytännön kannalta parasta, että olisi kuitenkin yhteis- eikä esim yhteis- vaan ihan pekkästään yksinhuoltajuus. On tietenkin täysin selvää, että lasten hyvinvointi ja tietenkin uusienkin puolisoiden ja heidän uusien kumppaniensa lastenkin kannalta aina paras ratkaisu olisi erotana sovussa ja saada nämä huoltajuusasiat toiminaan tavalla tai toisella. Jsokus se paras tapa ei kuitenkaan ole se toimivin ja tällöin astitaan yksinhuoltajuuden ja yhteishuoltajuuden karikkoon -tai paremminkin liukumiinaan. Mikähän tässä omassa tilanteessani olisi paras ratkaisu?
yhteis ja ykainhuoltajuuden karikoista selviäminen
Anonyymi
3
98
Vastaukset
- Anonyymi
hei. oli sis jo nin verran kirjot7svirheitä ja pitäå vähn korjailla. siis ei se ykseiehuoltajuusnollut se jutun idea. vaan että jos isä ja äiti yhdrssä päättävt selaisia lapsern lkittyvoä juttija. niin mitä teen?
- Anonyymi
Vähän hankala sanoa. Varmaan parempi, että annat vanhempiesi ratkaista asian?
- Anonyymi
Kysy isältäsi mitä äiti salailee..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881373Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57915
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838