yhteis ja ykainhuoltajuuden karikoista selviäminen

Anonyymi

Meillä on lasteni siän ja äidin kanssa perustellusti yhteishuoltajuus, mutta sen lisäksi olen alkanut hyvinkin syvällisesti ja aikaa runsasti käyttäen pohtimaan yksinhuoltajuuden mahdoliisuutta.Tämä siksi että olisi käytännön kannalta parasta, että olisi kuitenkin yhteis- eikä esim yhteis- vaan ihan pekkästään yksinhuoltajuus. On tietenkin täysin selvää, että lasten hyvinvointi ja tietenkin uusienkin puolisoiden ja heidän uusien kumppaniensa lastenkin kannalta aina paras ratkaisu olisi erotana sovussa ja saada nämä huoltajuusasiat toiminaan tavalla tai toisella. Jsokus se paras tapa ei kuitenkaan ole se toimivin ja tällöin astitaan yksinhuoltajuuden ja yhteishuoltajuuden karikkoon -tai paremminkin liukumiinaan. Mikähän tässä omassa tilanteessani olisi paras ratkaisu?

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hei. oli sis jo nin verran kirjot7svirheitä ja pitäå vähn korjailla. siis ei se ykseiehuoltajuusnollut se jutun idea. vaan että jos isä ja äiti yhdrssä päättävt selaisia lapsern lkittyvoä juttija. niin mitä teen?

      • Anonyymi

        Vähän hankala sanoa. Varmaan parempi, että annat vanhempiesi ratkaista asian?


      • Anonyymi

        Kysy isältäsi mitä äiti salailee..


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3868
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1849
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1314
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1245
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1095
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      961
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      901
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      831
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      831
    10. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      337
      825
    Aihe