Jälleen ikävä sinua nainen. Niin ikävä. Eikö millään olisi mahdollista, että olisimme me kaksi? Kuin eläisi vain osaelämää. Sinä toisit siihen lisää kertoimia. Olisin halunnut viettää sinun kanssasi kesää tai edes yhden päivän. Saanhan toivoa sellaista? Tiedän kyllä, että olen hassu hölmö ajatuksineni. Tunteet vain tahtovat puhua omaa kieltään, eikä siitä voi erehtyä. Mieheltä naiselle.
Aina vain ikävä
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Voi sua, haluaisin myös, järjetön ikävä myöskin.
Haluaisin sut jotenkin osaksi mun elämää, tunteet ei ole väärässä ne on niin vahvat :)
Ehdimme vielä vietmään, ehdota minulle vain, odotan sitä 😉
Noh, tässä on nytt vähän kaikenlaista, kokopäivä voi ollla liian haasteellinen mutta jokunen tunti ehkä?
Kysäise niin tempastaan kalenterit esiin📅
Kaikki päivät ja ajat käy tällä viikolla. Otat vaan irl yhteyttä
Ei sovi 🥀, mielummin mennen auttaa köyhiä :D
Mentäiskö yhdessä? Vai häpeätkö mua? Edelleen.
Kysäise kun näet.
En ikinä häpeäisi sua höpsö. Tämä on vaan niin mutkikasta.
Sama täällä, kova ikävä tuota miestä, joka on vallannut ajatukseni. Laita vaan viestiä, niin ehkä saadaan jotain yhteistä vielä järjestettyä. Tahtoisin niin kovin nähdä sinua/häntä muualla kuin yleensä, mutta sitä ei vaan sopimatta tapahdu.
Tuskinpa minulle, mutta minä haluaisin olla me kaksi erään miehen kanssa. En vain tiedä, kuulenko edes hänestä koskaan enää:(
Helpoiten kuulisit jos laittaisit vaan hänelle suoraan viestisi...
Minulla ei ole hänen numeroaan, hänellä vain minun.
Täälläkin yksi nainen ikävöi miestä. Ei nähty pitkään aikaan😥
Harmittaa vieläkin, kun ei tullut riittävän rauhallista tilaisuutta toivottaakseni silloin hyvää kesää eräälle...
Yhteisestä kesästä unelmoin minäkin, mutta vielähän tässä kesää on jäljellä pikkuisen.
Äärimmäisen onnellinen kuitenkin olisin edes yhdestäkin päivästä hänen kanssaan. Olisikohan se edes mahdollista...
❤️:lla,
nainen
Milloinka se ei riittävän rauhallinen tilanne oli...?
Toukokuun lopussa.
Tuskin olet hän, mutta olisin onnellinen edes yhdestä päivästä hänen kanssaan. Voisimme mennä luonnon helmaan vaeltamaan. Istua vesistön rannalle ja nauttia eväitä. Vaihtaen kuulumisia vuosien varrelta...
Aloittaja, annatko hänestä vahvan tunnisteen? Jospa hän sen näkisi ja ottaisi yhteyttä sinuun?
Se on ihaninta, että sen voi viestiä suoraan rakkaalleen, eikä tänne, öitä!
Olisihan tuo mahdollista, mutta en ole ollut tietoinen hänen halustaan viettää kanssani kesää tai päivää tai juuri mitään muutakaan. Jos olisi sanonut niin eiköhän joku aika ja päivä olisi järjestynyt. Ei nytkään tietty ole vielä liian myöhäistä! Sinun kannattaa jutella tuolle naiselle suoraan jos hänelläkin on ollut samoja mietteitä?
Tiedätkö... En enää edes jaksa kaivata mitään yhteistä kanssasi. Oon niin väsynyt kaikesta. Kaikenlainen pelleily ja oman elämän vaativuus on vienyt voimani. Toivon, että löydät omasi. Etsi. Kaipaa. Löydä.
Unohda minut.
🍀
Sua on vaikea unohtaa. Olen yrittänyt. Siksi menin lihatiskillekin. Sieltäkin etsin vain Sua vaikket mikään makkaranmyyjä olekkaan.
En Mä ole pelleilyt kanssasi vaikka huumoria käytänkin. Mä olen ollut oma itseni koko ajan. Viime vk kanssasi oli raskas mullekin. Muuten elämäni on tasapainossa. Jotensakin.
Mikä siellä sun elämässä? Ruuhkavuodet?? Parisuhde???
Ruuhkavuodet alkaa helpottaa, etäparisuhde, kun haluaisi viettää enemmän aikaa rakkaansa kanssa, mutta kummallakin elämä pitää tiukasti näillä sijoilaan tällä hetkellä. No, ehkö sitten 4-5 vuoden kuluttua olen vapaa lähtemään hänen luokseen.
Tuntuu hullulta kirjoittaa vielä tänne, mutta kun ei voi muuallekaan... Välillä yritän rajata olemista täällä, yritän unohtaa, mutta en minä ole osannut jättää sinua ajatuksistani. Elämäntilanteeni on ennallaan. Sama kuin viisi vuotta sitten. Tosin mun ruuhkavuodet ovat aivan jotain muuta kuin ihmisillä yleensä.... Kaipaan yhteisiä juttuhetkiämme kovasti. Sinä varmasti näit ja vaistosit mun yksinäisyyteni. Siitä kai tuli se kokemus yhteydestä ja välittämisestä. Oot vieläkin mulle rakas ja tärkeä. Oon hyvilläni jos sun elämä on tasapainossa. Jos käyt
täälläpäin niin ilmottele. Tuun kattomaan sua, muistellaan yhessä menneitä.
Levollisia unia <3
🍀
Mullakin ikävä. Ottaisipa yhteyttä.. Ollaanhan tässä jo säädettykin tarpeeksi kauan. Ikävä kosketustasi.
Tiedäthän sinä osoitteeni. Sieltä sitä on lisääkin saatavilla.
Onpa kaunis viesti. Ei kai tuollaisesta voisi kukaan kieltäytyä. :)
Tuskin olet hän, mutta jotain tuttua tuossa oli.
Lähdin omista syistäni, en halunnut mitään pahaa hänelle. Meillä olisi voinut olla mahdollisuus, mutta hän ajoi minut nurkkaan ja tuntui, että hänen tarpeensa olla minun kanssani oli tärkeämpää kuin kuulla mitä minulla oli sanottavana. Ei jäänyt vaihtoehtoja ja nyt en kaipaa häntä, en viettäisi päivääkään hänen kanssaan, koska se olisi päivä poissa rakkaani luota.
Ystäviä voimme olla emme muuta mutta se on kallis arvoinen asia.