Tiedoksi vaan muillekin, että meille sattui tosi huonoja kokemuksia Kennel Bistro's Mighty koirien kanssa. Saimme jotenkin häiriintyneen koiran, jonka kanssa on ollut hyvin paljon ongelmia.
Että kannattaa katsoa tarkaan, etenkin noiden tuontikoirien suhteen asiaa. En tajunnut itse tätä, kun kennel on kuitenkin suomalaisen naisen, niin luulin koiria myös kotimaisiksi, mutta hän pennuttaa ja kasvattaa niitä virossa. Olkaa ihmiset varovaisia niiden viron koirien kanssa.
Samalla ihmisellä on hevostila Ratsukievari Saarenmaalla, ja siitä on paljon ollut negatiivista kommenttia, että jos olisin asian huomannut ennen koirulin hankintaa, niin olisin ollut viisaampi.
Kennel Bistro's Mighty
1
359
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikka vanha aloitus onkin niin kommentoinpa, että en usko että sillä on mitään tekemistä ”tuontikoirien” kanssa. Oliko pentueen muut pennut millaisia? Onko siis ongelmaläytöstä vai millaista ”häirlötä”?
Ja vaikka tosiaan kasvattajana häneltä ei kyllä hirveästi tukea tms saa niin meidän Bistro’s Mighty täytti juuri 10v ja on kyllä mun elämän koira ❤️Hyväluonteinen, ihmisrakas, aina valmiina aktiviteetteihin, mut täysin ”kainaloinen” kotisihvall. Samasta pentueesta (siellä oli 8 pentua) tiedän toisenkin joka on sen perheen /hlön elämän koira. Muutkin toki voi olla mut en ole heihin yhteyksissä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233073- 412694
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381513- 841350
- 631261
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä401009Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.126922- 33829
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29673Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621