Pitäkäähän varanne ja ilmotelkaa poliisille, on taas kaikenlaista kulkijaa kulossa.
Yhet käy kyyläämässä pihalta irtotavaraa ja ovat ettivinään irtipäässyttä koiraa, toisilta on auto rikki ja tarvis saaha työkaluja korjaukseen. Takasi niitä ei saa ja jos päästää autotalliin samalla kattomaan, niin sieltä saattaa lähtä jatkossa kaikki sähkövälineet.
Kolmannet myy varastettuja työkaluja kauppojen pihoilla ja ottavat vanhusten rekisterinumeroita ylös, saavat kai osotetietoja niistä.
On se helevetti näitten kanssa, sanon vaan.
"Kesäksi Maahanmuuttajat" kiertelee taas
6
103
Vastaukset
- Anonyymi
No mutta, tuohan hyvä homma, että pärjäävät, niin ei tarvitse nälissään olla!
- Anonyymi
Veroja ei kannata maksella, ainakaan Suomeen😝
- Anonyymi
Ovat yleshyödyllisiä järjestöjä, siinä missä muutkin, jotka auttavat vähävaraisia! Asiassa ei siis mitään epäoikeudenmukaista perussuomalaisia, eikä muitakaan kohtaan.
- Anonyymi
Asiantuntija tuntuu olevan tämä yllä olevan kirjoittaja. Onkohan kukaan perehtynyt noin perijuurin samanlaisiin suomalaisiin rikollisiin?
Tuolla ammattitaidolla ja intensiteetillä, vankiloita on joka kaupunkiin Suomessa rakennettava pian vähintään yksi lisää, että saadaan rikolliset telkien taakse, siis myös suomalaiset rikolliset! - Anonyymi
Kuusamossa kohta taitaa rytmistä. Jos ei mantuja uskalleta laittaa koulukuriin. Se mikä on suomalaisilla..
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521957
- 621882
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121425- 611231
- 491184
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit87700Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643