Jetan käynnistysongelmat

Jetta flair 1.8 -90 on huono käynnistymään kylmällä ilmalla (alle -3). Jos auto lähtee käyntiin se käy huonosto (ehkä kolmella) kunnes kone lämpenee, jonka jälkeen se käy normaalisti.
Bensa haisee ja tuntuu kuin se saisi liikaa bensaa. Tulpat johdot kannet on vaidettu mutta ei mitään vaikutusta ?????
5990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Että vaihtaisit kokonaan uudempaan autoon. Ei noista 500euron auotoista oo mihinkään. Investoi samantien semmonen 20000 euroa ni ei ongelmia.

Äänestä
  • Puhut vähän mutta asiaa.Siihen jos vielä lisää 10 000 euroa ollaan jo hintaluokassa 30t euroa.Sillä saa jo semmosen auton että oli merkki mikä tahansa niin saa olla ainakin takuu ajan huoleti.

    Äänestä

laittanut siliconijohtoja,jos laitoit vaihda ne alkuperäisiä vastaaviksi.

Äänestä

saattaa olla,että jokin alipaineletku vuotaa.

Äänestä

Ei täällä nämä jauhopäät mitään tiedä. Käy sivustolla www.ffp-motorsport.com ja käytä hakua, tai kysy tuosta ongelmasta, sieltä löytyy kyllä tietoa. Toivottavati ongelma selviää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttakaa kirjoitti:

Jetta flair 1.8 -90 on huono käynnistymään kylmällä ilmalla (alle -3). Jos auto lähtee käyntiin se käy huonosto (ehkä kolmella) kunnes kone lämpenee, jonka jälkeen se käy normaalisti.
Bensa haisee ja tuntuu kuin se saisi liikaa bensaa. Tulpat johdot kannet on vaidettu mutta ei mitään vaikutusta ?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu