Epävarma ontto kiihtyvyys 2,5xt

Anonyymi

Mikä aiheuttaa kun esim 2 vaihteella lähtee tyhjäkäynniltä ja painaa kaasun pohjaan aivan kuin seos olisi väärä liian laiha kuin ennen vanhaan käsiryypyn aikaan kylmällä moottorilla. Monta epävarmaa kohtaa tuntuu ja loppupäässä veto on raikasta. Ilmavuotoja? Jokin osa kaasuläppä systeemeissä? Ominaisuus ollut vuosia muuttumattomana ja jopa paremmalla ohjelmalla pysyy samana. Ärsyttävää. Ei tuo aika tyhjäkäynnistä 100km/h rajoittimeen kestä montaa sekuntia kun ahdot nousee mutta se vedon epäpuhtaus suorastaan ärsyttää. Saispa 3,6 bokserin keulille niin olisi pehmeää kylläkin hitaampaa kiihtyvyyttä mutta sivistyneempää.

18

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      HaluanVainKertoaEttä subaru tunnetaan löysistä moottoreista.

    • Anonyymi

      Vitsi koko Subaru.
      Mikä vaan on parempi

    • Anonyymi

      Skoda on myös Tojoa parempi. Oikein huippua.

      • Anonyymi

        Röpöttää kuin mopedi ettei vaan olis bensan paineet pielessä?


    • Anonyymi

      Skoda ja Tojo. Palstan parhaat.

    • Anonyymi

      Mitä ihmeen ääliöitä on nyt liikkeellä? Valvojat töihin kiitos. Palsta on täysin surkea ja turha suomi 24 on pirullinen palsta.

      • Anonyymi

        Aivan totta. Jotkut ääliöt kehuu Subarua minkä tekniikka on jostain 60-70 luvulta. Hirvet kulutus ja pelkkää pörinää pakoputkesta. Ja maksaa maltaita. Koneet heikkoja ja nelivetoisesta kuumenee tosipaikassa.
        Kyllä tämän palstan saisi poistaa kokonaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aivan totta. Jotkut ääliöt kehuu Subarua minkä tekniikka on jostain 60-70 luvulta. Hirvet kulutus ja pelkkää pörinää pakoputkesta. Ja maksaa maltaita. Koneet heikkoja ja nelivetoisesta kuumenee tosipaikassa.
        Kyllä tämän palstan saisi poistaa kokonaan.

        Tekniikka on hyvää ja tietosi on väärää, vai on autoissa 60-70 luvun tekniikkaa oletpa idiootti suorastaan. Kulutus on aivan samaa tasoa muiden vastaavalla teholla awd autojen kanssa. Pakoputkesta kuuluu MUKAVAA BOKSERIN MÖRINÄÄ!!!!! jo se on omistamisen arvoista. Koneet kestää eikä koskaan ole ollut nelivedon ongelmia eikä ole valo syttynyt. Koeta nyt olla asiallinen sillä nyt olet vain pilkankohde munaton idiootti. Subaru on Auto.


    • Anonyymi

      Pikkupojille mörinää, mutta oikeasti ei mitään tapahdu näissä vaparikoneellisissa. Täysiä leluja.

      • Anonyymi

        Hyvin ehtii muun liikenten vauhtiin.


      • Anonyymi

        Kirjoitus on kyllä 2.5xt joten vastailet mitä sattuu.


    • Anonyymi

      Eikö kukaan valvo suomi24 foorumia! Hyi helvetti mitä ääliöitä ja suomi24 ei tee mitään!

    • Anonyymi

      Hyvi ehtii, kun lähtee ajoissa.
      Myöhästyjä ei ehdi Ferrarillakaan.

    • Anonyymi

      Mikä sitä vetoa oikein aaltoilemalla arpoo? Lambdatko täysikaasu asennossakin? Vetohan ei katkeile eikä nyi vaan tehontuotto on kuin seos ei olisi oikeaa vaan menee oikean ja hieman väärän väliä seilaten. Hetkellisesti veto on makean vahvaa ja sen oikean kun saisi pysymään kohdillaan. Ilmiö on sama E95-E85 -E98 tankilla.
      Nakutusanturi? Eikös lambda tieto ohiteta Aitohan toimii muuten normi ajossa moitteetta vuodesta toiseen ilman vikavaloja. Murehdituttaa mistä saa yhtä monikäyttöisen auton enää kun tästä aika jättää vuosien kuluttua! Nämä uudet tekeleet ei ole vakuuttavia vaan hiton hiveltäviä asetus pommeja Yäk!

      Miten evrekan ylläpito vastuu henkilöt ei poista noita asiattomuuksia on myös kummastuksen aihe.

      • Anonyymi

        Imuilmamäärämittarianturin kun vaihtaa uuteen jo vain alkaa ruopimaan.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3523
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2124
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1799
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1567
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      11
      1467
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1205
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      25
      1145
    Aihe