pelit kortille

mobile

Miten sais n.gage qd.n mmc kortille tallennettua useamman pelin niin että n-gage tajuaa ne nyt saan vaan yhden pelin kerrallaan toimii vaik kortissa ois tilaa useammalle pelille.

2

410

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Röllipeikon pontikkapannu

      Jos peli on tämmöinen "system" -kansioitu peli, joka vain kopioidaan muistikortille ja peli sittemmin tulee Gagen valikkoon, niin tällaisia pelejä saa vain yhden kerrallaan yhdelle muistikortille. Mutta jos peli on BLZ-muodossa(blizzard), tarvitset Gageesi blz-installerin, näitä blz-muodossa olevia pelejä voi asentaa N-Gagelle niin monta kuin vain mahtuu, jopa yhden system-kansiopelin lisäksi. Tämä touhu on vain sitten laitonta. tieto on peräisin googlesta.

      • Heke

        kyllähän ne saa asennettuu sillä mut entä poisto!!!!! kertokaa ihmeessä jos tiiätte´...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      131
      1582
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      113
      1353
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1181
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      57
      1160
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      805
    6. 37
      801
    7. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      800
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      792
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      697
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      644
    Aihe