Iphone 8 lasin vaihto halpa vs alkuperäinen

Anonyymi

Tulipa vaihdatettua uudehkoon Iphone 8 puhelimeen edullinen tarvikenäyttö. Näytön vaihdon jälkeen puhelimesta katosi ns true tone toiminto puhelimen valikoista, jotenkin kirkkauden säätö ei enää toimi ja näyttö näyttää rasittavan huonolta, värit erikoista, kuin olisi osa väreistä pesty pois??! Kirkkautta pitää pitää koko ajan täysillä, silmät väsyy.

Onko muilla samanlaisia ongelmia. Nyt tuli googlattua nettiä läpi. Huomasin että vain alkuperäisen näytön voi "merkkihuollossa" koodata puhelimeen sopivaksi. Tarvikenäyttöjä käyttämällä ominaisuuksia puhelimen valikoista katoaa.

Löytyyköhän joiltakin isommilta firmolta (Fonum tms?) välineet tälläisen korjaamiseen vai pitääkö jatkossa vain käyttää alkuperäisosia jos rikki menee.

Huomasimpa vielä että Mcarella näytön vaihto on 209eur (alkuperäinen), kun Fonum on 239 (tarvikenäyttö!) Tämä oli jokin edullinen pikkuliike, näytön vaihto vajaa pari sataa. En suosittele

1

926

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      2018
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      98
      1478
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1187
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1067
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1062
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      903
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      877
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      836
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      822
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      723
    Aihe