Olen seurustellut reilun puolisen vuotta yhden jätkän kanssa.Hän on mukava,kiltti,hauska,luotettava eli kaikkea sitä mitä nyt haluisinkin. Ongelma on vain se,että en halua harrastaa hänen kanssaan seksiä.En tiedä miksi,ehkä pidän häntä enemmän kaverina,mutta seurustelemme kuitenkin. tämän puolen vuoden aikana seksikertamme voi laskea yhden käden sormilla.
Haen seksiä muualta,baareista,yhden illan juttuja ym.tai tapailen joitakin useammin.Eli sellaisia seksikavereita. Minun pitäisi tietenkin tuntea katumusta ja häpeää kun teen sitä mutta en vain tunne.
Mun ja poikakaverin suhde ei siis ole kovinkaan terveellä pohjalla.En haluaisi kuitenkaan menettää häntä.Mutta olen todella vaikeassa tilanteessa,että mitä pitäisi tehdä. Ehkä lopetan hänelle valehtelun ja jätän hänet.Vaikka vaikeaa se onkin...
petän poikakaveriani
6
4192
Vastaukset 6
- asdasdas
Olet siis lama-ajan teinejä, nykyisiä parikybäsiä nuoria, jotka nussii vähän kaikkia, pettää seurustelukumppaniaan, kokeilee vähän kaikkea kaikkien kanssa ja luulette että anaalipano on normaalia. Oliko vika siinä että seksivalistusta vähennettiin silloin lama-aikana?
Mikä teitä nykynuoria vaivaa? eikö teillä omat aivot toimi? Missä teillä on yleinen moraalikäsitys? Ehkä syy on siinä kun on kauhalla annettu ja pumpulissa eläneet, niin olette kaikissa asioissa "vähän" tuuliajolla, myös seksi- ja ihmissuhdeasioissa.
Lapset/nuoret saa nykyäänkin tehdä mitä vaan, ilman oikeaa rangaistusta. mm. graffiteja on seinät täys, koulussa vittuillaan opettajilla jne. Kyllä pitäs koivuniemeä taas ottaa kehiin kuin vanhoina hyvinä aikoina.
"joka kuritta kasvaa se kunniatta kuolee".jälleen.. se että on tehty leffa levottomat ja että on nuoria jotka surraa kukasta kukkaan niin ei kyl hyväl tahdollakaan ajateltuna tarkoita että juu, kun nuo niin kaikki niin tekee.
ja kun toinen kertoo ongelmastaan niin mä en ihan lähtis vannoon et kun se haukutaan, niin se ois paras ratkaisu ja apu.
on niin hemmetin helppo tuomita ja "kasvattaa", mut aina näyttäis olevan pirusti vaikeampaa ymmärtää, edes yrittää ymmärtää ja jos se ymmärtäminen ei onnistu vaiks kuin yrittäis niin miks kummas pitäs si tuomita...
kaikkea ei pidä eikä voi hyväksyä, mut pirun monet asiat voi ymmärtää. tai juurikin edes yrittää ymmärtää.
jokainen voi tehdä virheitä, kuten kai pirskatin hyvin tiedetään.
ja niin, tuo fyysinen kuritus on tuskin ennenkään kenestäkään parempaa ihmistä tehnyt.
- nyt
suhde. Olet todella epäreilu jätkää kohtaan. Mieti itsesi hänen asemaansa
ehkä pidät häntä enemmän veljenä kuin elämäsi suurena rakkautena. kylhän intohimo kuuluu suhteeseen, ja jos sitä ei toista kohtaan tunne niin meneehän se aikas usein si pettämisen puolelle.seksi on kuitenkin yks elämän elikseerejä, ja kun sen hakee muualta parisuhteessa niin uskoisin et vika on ikävä kyl useimmiten jotenkin parisuhteessa.
tosin uskon kyl siihenkin et jotkut ei pysty normi uskollisuusjuttuun vaíkka ois mimmoinen parisuhde...
hankalia juttuja, mut asiat tuskin tässäkään tapauksessa korjaantuvat ennenkuin otat itseäsi niskasta kii ja teet jotain.
mitä, niin oisin todella viisas jos tietäisin. mut varmasti kun mietit ja tutkailet tilannetta ni päädyt oikeeseen ratkaisuun.- Mies
Rehellisempää on teille molemmille, että lopetat suhteen. Vaikka seurustelun ja avioliitonkaan päätarkoitus ei välttämättä aina tarvitse olla seksi, niin se että toinen osapuoli etsii säännöllisesti seksiä suhteen aikana kertoo siitä, että homma ei toimi.
Enkä nyt ole moralistisesti tuomitsemassa satunnaisia syrjähyppyjä puolin ja toisin, mutta jos se on suhteessa toistuvaa, niin se on hälyttävää. - lha64
Voisikohan olla niin, että haluat vielä nähdä ja kokea elämää useammalta kantilta? Haluat erilaisia kokemuksia seksin ja intohimon suhteen? Et siis ehkä ole lähestulkoonkaan valmis vakiintumaan. Vernariika kirjoitti järkevästi: Intohimo kuuluu parisuhteeseen. Jos se puuttuu, ei jatkoakaan ole, ainakaan sinun iässäsi. Eroaminen ja parisuhteesta lähteminenkään eivät ole helppoja asoita, mutta turhaan jatkaminen on väärin myös kumppania kohtaan. Tsemppiä ratkaisuihin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on191305Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran1041070Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?1701062- 65785
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.51761Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.57752Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y27729Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47714- 51669
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee553627Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30617Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32602- 84578
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20573- 31551
- 7534
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14525- 43523
- 44511
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81499